Reklama w kalendarzu

Żnin
   

   
Dziewięćdziesięciu czterech wystawców z całego kraju reprezentujących całą gamę branż rolniczych - od produkcji maszyn do doradztwa włącznie - zaprezentuje się na drugich powojennych "Pałuckich Targach Rolnych" odbywających się, jak i rok temu, pod hasłem "Kraj dla Pałuk".

    Czas i miejsce
     Wystawcy zaprezentują swą ofertę przez dwa dni: w sobotę, 29 sierpnia od 14:00 do 18:00 oraz dnia następnego (30 sierpnia) od 9:00 do 17:00. Miejsce targów to tereny nad Jeziorem Czaplem - nieopodal Ośrodka Edukacji Teatralnej, restauracji "Pod Czaplą" i Miejskiego Ośrodka Sportu. 
Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Uroczyste otwarcie targów nastąpi przy trzech miejscach jednocześnie. Z okazji tej największej na Pałukach imprezy targowej dla rolników został wydany informator w nakładzie 10.000 egzemplarzy, który przy wejściu każdy bezpłatnie otrzyma. Udający się do stolicy Pałuk samochodami, będą mogli podczas trwania targów skorzystać z bezpłatnych miejsc parkingowych utworzonych na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Sądowej (po obu stronach ulicy).
     Wystawy
    Niemal 100 firm, które zaprezentują się nad Małym Jeziorem, reprezentuje szeroki wachlarz usług dla rolnictwa. Będą firmy produkujące maszyny i urządzenia do produkcji rolnej, np. "Agro-Factory" z Łęczycy. Będą dystrybutorzy maszyn do prac polowych, np. G.R.O.SZ. z Zalesia zajmujący się dystrybucją maszyn rolniczych firmy "Case". Zwiedzający będą mogli obejrzeć produkty firm wytwarzających wyposażenie ferm trzody chlewnej, ferm bydła, urządzenia wentylacyjne do pomieszczeń gospodarczych (m.in. "Meprozet" z Drezdenka i "Hortaco" z Bydgoszczy) czy też spółek zajmujących się produkcją wszelkich pasz, koncentratów, premixów, preparatów mlekozastępczych, całej gamy nawozów sztucznych czy środków ochrony roślin (np. "DLG Polska" z Bydgoszczy czy "LNB Poland" z Poznania, "Eurofarm" z Ząbkowic Śląskich, "Siarkopol" z Trzemeszna czy "Chemirol" z Mogilna). Nie zabraknie Bydgoskiej Izby Rolniczej, firmy zajmującej się doradztwem ekonomicznym i technologicznym dla rolników, banków obsługujących branżę rolniczą czy zakładów zajmujących się ubezpieczeniami i reasekuracją. Zainteresowani ogrodnictwem zobaczą i będą też mogli nabyć nasiona, cebulki i rośliny ozdobne lub warzywne w stoiskach takich firm jak np. "Mart-Pol" z Ksawerowa czy "Viteflora" z Łachowa. To tylko kilka wybranych przykładów firm i działalności przez nie prowadzonej, jakie w najbliższą sobotę i niedzielę zaprezentują się na targach organizowanych przez nasz tygodnik, Biuro Usług Reklamowych Marka Olejnika, firmę Wacława Górnego "Inter-Vax" oraz Urząd Miejski w Żninie.
   
Konkursy i nagrody
    W niedzielę o 16:00 zostaną ogłoszone wyniki głosowania publiczności na najlepiej prezentującą się firmę na targach.
    Niektóre firmy będą prowadziły konkursy na zajmowanych przez siebie stanowiskach. Dla przykładu bydgoska Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizuje konkurs "Czy znasz zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym?" Kupony konkursowe w formie testu będą rozdawane w stoisku KRUS. Po ich wypełnieniu należy je oddać do 15:00 w niedzielę. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się godzinę później.
  
  Pokazy
    Drugiego dna targów od 12:30 do 14:30 na polu pana Wolskiego z Rydlewa (tuż za ogródkami działkowymi), podobnie jak w roku ubiegłym, odbędą się pokazy pracy polowej wybranych maszyn rolniczych. Zaprezentowane zostaną: cięcie słomy rozdrabniaczem uniwersalnym Z-963 produkcji firmy "Magrotex" z Chojnowa; praca kultywatora talerzowego "Szmaragd" firmy "Lemken". Jest to wieloczynnościowe urządzenie do uprawy pożniwnej, spulchniania gruntu i bezorkowego procesu uprawy gleby. Później będzie można zobaczyć orkę czeskim pługiem "Sukor" oraz pługiem firmy "Lemken". Pługi pociągnie traktor "Crystal" 160 KM. Następnie zaprezentuje się zawieszony rozsiewacz nawozów "Bogballe" DZ (przeznaczony do wysiewu granulowanych nawozów mineralnych) oraz agregat uprawowo-siewny: agregat firmy "Breviglieri" i siewnik "Nordsten" 1030. Podczas pracy maszyny te będą podczepione do ciągnika "Crystal" 180 KM. Podczas pokazów będzie można zobaczyć pracę agregatu uprawowego biernego produkcji "Pomimexu" z Mogilna.
Na własnym stoisku firma "Metalpur" pokaże wszystkim, jak fachowo należy ocieplać budynek, zaś firma "Klaudia" z Ustronia zaprezentuje pracę deszczowni.
 
   Dowiedzieć się i coś zjeść
    Wszystkie informacje niezbędne zwiedzającym będą zawarte we wspomnianym informatorze. Oprócz tego o czasie i miejscu losowania nagród, odbywających się pokazach czy o tym, co ciekawego w danej chwili się dzieje wszyscy będą na bieżąco informowani przez głośniki. 
Na targach nie zabraknie stoisk gastronomicznych, przy których będzie można zjeść coś ciepłego i napić się. Tegoroczne targi zapowiadają się jeszcze atrakcyjniej niż poprzednie, aby tylko dopisała aura.

Sławomir Kujawa
Pałuki nr 340 (34/1998)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry