VI Pałuckie Targi Rolne w Żninie: 31 VIII-1 IX
    W tym roku po przejściu mostka na Gąsawce należy skręcić w prawo, Pałuckie Targi Rolne zaczynają się bowiem już nad brzegiem Gąsawki. Najnowsze swe osiągnięcia łącznie wystawi ponad 120 firm z całego kraju. Patronat honorowy objęli: marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Waldemar Achramowicz oraz wojewoda bydgoski Romuald Kosieniak, który zamierza obejrzeć ekspozycję. Nagrody dla wystawców fundują ponadto wójtowie i burmistrzowie wielu gmin powiatu żnińskiego oraz burmistrz Szubina.   

    Informacji odnośnie prezentowanych towarów udzielać będą przedstawiciele firm z całej Polski. Dzięki nim każdy zwiedzający będzie mógł nawiązać kontakt z firmą, której produkty będą mu odpowiadały, o których będzie chciał zasięgnąć szczegółowych informacji bądź będzie chciał je nabyć.
   
Nagroda publiczności
    W czasie trwania Targów Rolnych każdy  zwiedzający będzie mógł wytypować jedną firmę na kuponie wydrukowanym na planie targów. Wypełnione kupony należy wrzucać do specjalnie przygotowanych w tym celu urn. W niedzielę o 15:00 głosowanie zostanie zakończone, a godzinę później ogłosimy wyniki. Rok temu puchar publiczności otrzymał (po raz trzeci) "Kadex" Dziewierzewo, laureatami tej nagrody w ubiegłych latach były także firmy "Lechpol" i "Agroma" Bydgoszcz.  

   
Co gdzie  
    Wejście główne na targi mieściło się będzie po prawej stronie za mostkiem na Gąsawce. Organizatorzy proponują zwiedzającym ruch jednokierunkowy: za mostkiem w prawo będzie wejście, a wyjście w stronę miasta - obok amfiteatru.  
    Przy wejściu ustawione będą wystawy kwiatów i drzewek, roślinność wystawi ponad 20 firm. W centrum ekspozycji zobaczymy ofertę kilkudziesięciu firm branży maszyn i urządzeń rolniczych. Nad brzegiem jeziora ulokowaliśmy firmy branży spożywczej, a wystawę zamykają firmy budowlane i instalatorskie oraz zakłady prezentujące nawozy sztuczne. Pomiędzy nimi znajdziemy pasze oraz bogatą ofertę różnych różności - od komputerów po siano.  
   
Atrakcje
    Wiele atrakcji dla dzieci przewidziało stowarzyszenie "Kapitał Zaufania", które, jak i w ubiegłym roku organizuje Wesoły Trawniczek na terenie WOPR. W ramach tej atrakcji prowadzone będą z dziećmi zabawy, konkursy związane z uczestnikami targów. Na małych zwycięzców czekały będą nagrody ufundowane przez BIC Poland.
    WOPR zaprasza na zwiedzanie targów z wody i przejażdżki motorówką po Małym Jeziorze.   
   
Parkingi
    Miejsca parkingowe znajdowały się będą na boisku Szkoły Podstawowej nr 1, przy ulicy Szkolnej i na parkingu naprzeciwko stacji benzynowej "Orlenu". Organizatorzy zwłaszcza w niedzielę w godzinach południowych radzą parkować na parkingu naprzeciw Orlenu, gdyż pozostałe miejsca mogą być już zajęte.  
   
Pokazy
    Jedną z głównych atrakcji targów rolnych będą pokazy sprzętu rolniczego. Odbędą się one na polu przy ul. Szkolnej (za ogródkami działkowymi). Początek pokazów zaplanowano na niedzielę na 12.30, koniec na 14.30.
    Podczas pokazów firma "Dynamic Metal" zaprezentuje wóz asenizacyjny, firma "Krukowiak" z Redecza Krukowego - opryskiwacz nowej generacji, "Unia" Grudziądz - agregat podorywkowy na zabezpieczeniu sprężynowym, pług "tur" na sprężynach, pług obrotowy "ibis". Firma ta przeprowadzi pokaz orki, a agregat uprawowo-siewny zaprezentuje firma "Famarol" ze Słupska. Pokazy organizuje Wacław Górny, jak co roku zgromadzą zapewne wielu widzów.  
   
Chlebem i piwem
    Organizatorzy witają gości z całej Polski, wręczając wystawcom pakiet promocyjny żnińskich firm. Jest tam oczywiście numer naszej gazety, który właśnie czytacie, a oprócz niego prezenty od firm spożywczych, znajdujących się w Żninie: piwo "Leszek" ze żnińskiego browaru, wybór pieczywa z piekarni "Maryś" Piotra i Pawła Jamrógów oraz wyroby cukiernicze z PSS Żnin. Pakiety mają za zadanie miłe przyjęcie przybyłych do grodu Śniadeckich oraz promocję żnińskich wyrobów wśród wystawców.  
   
Organizatorzy nie są zmęczeni
    Organizatorzy, wśród których jest Zofia Kozłowska - rolnik z Januszkowa i burmistrz Żnina Leszek Jakubowski - korzystając z doświadczenia nabytego w latach ubiegłych stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik, a spraw jest wiele: skoszenie trawy, kosze na śmieci, sanitariaty, dźwig, nagłośnienie, ochrona, psy, noclegi dla wystawców, prąd... Na razie wszystkie zadania wykonywane są zgodnie z planem, a powstające trudności przełamywane. Jeśli (odpukać) nie nastąpi nic nieprzewidzianego, VI Pałuckie Targi Rolne - jak i poprzednie - rozpoczną się z nadzieją na udaną imprezę.  
    Rok temu redaktor naczelny "Pałuk" zapowiadał otwarcie na mostku. - "Prawie się nie pomyliłem. Co prawda mostek musi poczekać, ale na razie możemy moczyć nogi nie tylko w jeziorze, ale i w Gąsawce" - mówi Dominik Księski i dorysowuje na planie targów kolejną alejkę.  

Sylwia Wysocka
współpraca: Remigiusz Konieczka
 Pałuki nr 549 (35/2002)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry