Komentarz
   
    Muszę się przyznać, że poprzednie Pałuckie Targi Rolne traktowałem jak powietrze. Był taki okres w roku, w którym nad Małym Jeziorem się coś się działo. Przychodziłem, patrzyłem i odchodziłem. W żaden sposób ta impreza mnie nie interesowała, ba, nic mnie nie obchodziła.

    W tym roku sytuacja się zmieniła. Na pewno z racji tego, że dołączyłem do grona osób, które są związane z organizacją targów. I wtedy zrozumiałem ważną rzecz. Zobaczyłem ile trudu trzeba włożyć, aby taką imprezę zorganizować. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.    
    Także po raz pierwszy obserwowałem pokazy sprzętu rolniczego. Widziałem ten błysk w oczach rolników, gdy na pole wyjeżdżał 120 "konny" ciągnik "Crystal". Jeszcze po pokazie do maszyn podchodzili rolnicy i oglądali go ze wszystkich stron.
    Nie będę ukrywał, że jeden z moich ulubionych filmów to "Nie ma mocnych" Sylwestra Chęcińskiego i to nie ze względu na fabułę, ale za niektóre dialogi.
    Po zakończonych targach po głowie chodzi jedno zdanie z filmu: "Świat trzeba doganiać, postępowi nie ma co dawać kontry". Kiedy wszyscy narzekają, że nie ma pieniędzy, że w Polsce nie można nic zrobić, grupa kilku zapaleńców mówi, że można i na przekór sytuacji naszego rolnictwa organizuje targi. Dzięki temu nasi rolnicy mogą na bieżąco śledzić postęp techniczny w rolnictwie. Za rok na pewno odbędzie się następna impreza. Będą one prawdopodobnie jeszcze większe od tegorocznych. Dlaczego nie? Postępowi nie ma co dawać kontry.   

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 550 (36/2002)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry