Reklama w kalendarzu

Konkursy wiedzy
   
   
Przy okazji targów na zlokalizowanych w jednym miejscu stanowiskach Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzono konkursy, w których wiedzą wykazywali się nie tylko rolnicy.

targo2.jpg
Zwycięzca konkursu - Jerzy Jurek odbiera nagrodę z rąk Jerzego Wojtasa - przedstawiciela KRUS Bydgoszcz  fot. Sylwia Wysocka

    Dział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej żnińskiej stacji był głównym organizatorem quizu "Higiena żywienia to pewnik dobrego samopoczucia". Celem tego konkursu było budzenie zainteresowania społeczeństwa problemami żywieniowymi i kształtowanie odpowiedzialności w zakresie zdrowego żywienia.
    Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania rozpoznając prawdę bądź fałsz w zawartych odpowiedziach. Nagrody w tym konkursie ufundowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żninie i żnińska firma "Pepsi". Wśród tych nagród były koszulki, otwieracze, szklanki do napojów, długopisy i inne gadżety z logo fundatorów.  
    Drugim konkursem organizowanym przez Powiatową Stację "Sanepidu" i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oddział terenowy Bydgoszcz był test "Bezpieczne i zdrowe żywienie w każdym domu".  
    Spośród kilku odpowiedzi na teście wybrać było trzeba właściwe. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpiło w niedzielę. Najlepszą okazała się Monika Napieralska z Białożewina, która pokonała Jana Szymankiewicza z Wenecji i Anetę Gryczę Bielecką ze Żnina. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali Janina Malak ze Żnina, Dorota Szymczak z Cieślina, Piotr Koszutowski ze Żnina, Janusz Łuczak ze Żnina. Nagrody ufundowała stacja żnińskiego "Sanepidu" i "Pepsi" Żnin.
    Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy i Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy przeprowadzili wspólnie konkurs odnośnie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.
    Spośród wydanych 130 testów do organizatorów powróciło 66, z czego aż 39 w pełni poprawnych, nie zawierających żadnego błędu. Spośród nich organizatorzy wylosowali cztery osoby, które zostały uhonorowane nagrodami. Jerzy Jurek z Juncewa otrzymał wiertarkę elektryczną, taką samą przyznano Dariuszowi Nowastawskiemu z Królikowa. Marek Wojciechowski z Bożejewic i Maria Młynarczyk ze Żnina wygrali pokaźny zestaw narzędzi.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 550 (36/2002)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry