Promowały się żnińskie firmy
   

   
Wszyscy wystawcy, którzy zdecydowali się przyjechać do Żnina na VI Pałuckie Targo Rolne otrzymywali upominki ufundowane przez żnińskich producentów.

pokaz3.jpg
Przy stoiskach sześciu firm branży spożywczej zwiedzający targi mogli skosztować prezentowane towary przed zakupem. Ser w kosteczkach, maślankę i kefiry w kubeczkach serwowały trzy mleczarnie: "Bromilk" z Brodnicy, Spółdzielnia Mleczarska "Osowa" z Bydgoszczy i Mleczarnia "Turek" z Turku. Swym pieczywem raczyły zwiedzających targi dwie piekarnie: Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "Rolnik" ze Żnina i GS "Samopomoc Chłopska" z Dąbrowy. Oprócz przetworów mlecznych i pieczywa serwowane były też podroby - laureata pucharu w tej branży, ufundowanego przez panią burmistrz Barcina Stanisławę Ciesielską - masarni z Władysławowa (koło Łabiszyna). Na tym stoisku szczególnym uznaniem cieszyła się kaszanka oraz biały salceson.
fot. Remigiusz Konieczka

    Firma "Lipro Żnin" ofiarowała galaretki, budynie, kisiele i różnego rodzaju przyprawy.
Piekarnia "Jamróg" podarowała gościom w pakiecie chleb kujawski, chleb słonecznikowy i bułki razowe.
    "PSS Żnin" dostarczył pączki i drożdżówki wypieczone w piekarni przy ul. Składowej.  
    Browar "Żnin" częstował gości swoim wyrobem - piwem "Leszek".
    W ten sposób po kraju rozeszła się nie tyle nawet informacja o produktach, ale i same próbki produktów, które - może przyniosą w pewnych przypadkach owoc w postaci zamówień.
   Póki co - pozwoliły organizatorom targów stworzyć w Żninie gościnną atmosferę.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 550 (36/2002)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry