Artykuł tygodnia
  • Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie
    Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie

    17 lipca Zarząd Dróg Powiatowych przystąpił do budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Wiążą się z tym utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą potrwać do końca sierpnia. Jeden pas jezdni pozostaje nieprzejezdny.

Puchary X Pałuckich targów Rolnych
Fundator
KATEGORIA
FIRMA
Marszałek woj. Kujawsko-pomorskiego Waldemar Achramowicz Za najciekawszą ofertę w branży budowlanej Izopol S.A. Trzemeszno
Wojewoda kujawsko-pomorski Marzena Drab Najciekawsza oferta maszyn i urządzeń Agro-Pol Zakrzewo
Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego Wiesław Gałązka Za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Oddzia Terenowy w Bydgoszczy
Starosta Mogileński Tomasz Barczak Za najciekawszą ekspozycję wystawcy z terenu powiatu mogileńskiego Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dąbrowie
Starosta Nakielski Piotr Hemmerling Za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń Unimet Czewujewo
Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk Za najciekawszą ofertę wystawcy z terenu powiatu żnińskiego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie Krzysztof Dereziński Za najciekawszą ofertę nawozów i środków ochrony roślin Hurtownia środków do produkcji rolno-spożywczej "Rolnik" w Kościanie
Przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie Fabian Heinich Za najciekawszą ofertę w branży spożywczej Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "Rolnik" w Żninie
Burmistrz Janowca Wlkp. Maciej Sobczak Za najciekawszą ofertę ogrodniczą lub szkółkarską PHU "Twój Ogród" w Gnieźnie
Burmistrz Żnina Jarosław Jaworski Za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń Husqvarna Żnin
Wójt Rogowa Józef Sosnowski Za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych Spółdzielnia Niewidomych "Gryf" w Bydgoszczy
Wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma Za najciekawszą ofertę pasz VIT Pasz w  Gąsawie
PUCHAR ORGANIZATORÓW Za najciekawszą ekspozycję X PTR LNB Poland w Kiszkowie
PUCHAR PUBLICZNOŚCI Za najciekawszą ekspozycję X PTR PH Rolmet w Żninie

Ogólnopolska Wystawa Trzody Chlewnej

Fundator
KATEGORIA
Hodowca
Wicepremier Andrzej Lepper Za superczempiona X PTR Gospodarstwo Bagdad w Dobrzyniewie
Wiceminister Rolnictwa i Prezes Kuj.-Pom. Izby Rol. Jan Krzysztof Ardanowski Za czepmpiona w kat. knurów rasy Polska Biała Zwisłoucha Henryk Lesiński - Mierzyn
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" Za czempiona w kat. knurów rasy Wielka Biała Polska Wanda i Jan Biegniewscy - Wronie
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" Za czepmpiona w kat. knurków DUROC Krzysztof Pietrzak - Niedrzwica Kościelna
Przedsiębiorstwo "Inter-Vax" Danuta i Wacław GÓRNI Za czempiona w kat. knurków mieszańcowych Gospodarstwo Bagdad w Dobrzyniewie
Burmistrz Łabiszyna Jacek Kaczmarek Za czempiona w kat. loszek krzyżówkowych Andrzej Kabat - Błędowo
Burmistrz Barcina Ewa Stankiewicz Za czempiona w kat. loszek Wielka Biała Polska Andrzej Kabat - Błędowo
Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński Za czempiona w kat. loszek Polska Biała Zwisłoucha Rafał Boniecki - Małszyce
Wójt Damasławka Grzegorz Jakubiak Za wiceczempiona w kat. knurków PBZ Kazimierz Zelma - Omule
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" Za wiceczempiona w kat. knurków WBP Mieczysław Gawełek - Zamość
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" Za wiceczempiona w kat. knurków DUROC nie wybrano
Przedsiębiorstwo "Inter-Vax" Za wiceczempiona w kat. knurków mieszańcowych Mieczysław Gawełek - Zamość
Przewodnicząca rady Miejskiej w Łabiszynie Teresa Paliwoda Za wiceczempiona w kat. loszek krzyżówkowych Ferma Borzymie z OHZZ Chodeczek
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Barcinie Małgorzata Bohuszewicz Za wiceczempiona w kat. loszek WBP Andrzej Januszewski - Gościeradz
Przewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie Andrzej Wrona Za wiceczempiona w kat. loszek PBZ Marek Walczak - Ostrowite
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus Za wybitną mięsność knurka WBP Wanda i Jan Bagniewscy - Wronie
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus Za wybitną mięsność knurka PBZ Rafał Boniecki - Małszyce
Polski Związek Hodowców o Producentów Trzody Chlewnej "Polsus Za wybitną mięsność knurka mieszańcowego Cezary Kącki - Grudusko
SŁOWNIK: WBP - rasa Wielka Biała Polska         PBZ - rasa Polska Biała Zwisłoucha

IV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Fundator
KATEGORIA
Hodowca
Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego ODR w Minikowie Roman Sass Za czempiona w kat. krów w czasie I. I II. laktacji RSP w Lubiniu gm. Trzemeszno
Przewodniczący rady Miejskiej w Janowcu Czesław Langowski Za czempiona w kat. krów w czasie III. i dalszych laktacji RSP w Lubiniu gm. Trzemeszno
Wójt Dąbrowy Stanisława Łagowska Za czempiona w kat. jałówek niecielnych w wieku od 12 do 16 m-cy Tadeusz Wysocki z Godaw
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za czempiona w kat. jałówek cielny, których cielność mieści się od 4 do 7 m-cy Grzegorz Ciszak z Mamlicza
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za czempiona w kat. cieląt płci żeńskiej w wieku od 1 do 4 m-cy Aleksander Jurek ze Słębowa
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za wiceczempiona w kat. krów w czasie I. I II. laktacji Kazimierz Kowalczewski z Kierzkowa
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za wiceczempiona w kat. krów w czasie III. i dalszych laktacji Zdzisław i Anna Wielgórka z Mamlicza
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za wiceczempiona w kat. jałówek niecielnych w wieku od 12 do 16 m-cy Jan Jakubowski z Marcinkowa Górnego
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za wiceczempiona w kat. jałówek cielnych, których cielność mieści się od 4 do 7 m-cy Andrzej Pilachowski z Ustaszewa
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy Za wiceczempiona w kat. cieląt płci żeńskiej w wieku od 1 do 4 m-cy Kazimierz Kaczmarek z Lasek Wielkich

Wystawa drobnego inwenatrza

Fundator
KATEGORIA
Hodowca
Przewodniczący Rady Gminy w Gąsawie Za czempiona w kat. drobiu ozdobnego Joahim Hinze z Bydgoszczy za kury Orpinkton Duży
Przewodniczący rady Gminy w Rogowie Stanisław Ciesielski Za czempiona w kat. krolików Michał Jułga z Wenecji za stawkę królików Nowozwlandzkich Białych i Kalifornijskich
Przewodniczący Rady Gminy w Dąbrowie Andrzej Cywiński Za czempiona w kat. gołębi Mieczysław Szatkowski z Bydgoszczy
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry