W Żninie

   

    25 sierpnia kilka minut po 11:00 zostały otwarte XI Pałuckie Targi Rolne. Na uroczystość otwarcia przybyło wielu gości. Nieoczekiwaną wizytę złożyła na Pałukach Nelly Rokita. Byli także: członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Bartosz Nowacki, wiceprzewodniczący Sejmiku Ryszard Bober, radna Sejmiku Maria Kurnatowska, która co roku odwiedza targi, starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, a także wójtowie, burmistrzowie oraz przewodniczący rad gmin i ze Żnina, Mogilna, Gąsawy, Janowca i Barcina.

 

Uroczyste otwarcie XI Pałuckich Targów Rolnych oraz V Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.     
    fot. Leszek Adamczyk

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober podczas otwarcia powiedział, że Targi promuje województwo i służy rozwojowi w dziedzinie rolnictwa. W imieniu zarządu podziękował rolnikom za pracę w rozwój gospodarstw.
    Z kolei członek Zarządu Województwa Bartosz Nowacki  podkreślił, że zorganizowana w Żninie wystawa zwierząt jest trzecią co do wielkości wystawą w Polsce. Dodał, że impreza promuje osiągnięcia rolników z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Okazja do poszerzenie wiedzy w zakresie hodowli i wdrażania nowych technologii. Bartosz Nowacki życzył zwiedzającym przyjemnej zabawy, a wystawcom satysfakcji ze zdobytych pucharów.
    Przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Żnina Leszek Jakubowski, starosta Zbigniew Jaszczuk, wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz członek Zarządu Województwa Bartosz Nowacki. W trakcie otwarcia w górę poleciały trzy gołębie, które przygotował Joachim Hinze.

Remigiusz Konieczka, 25 VIII 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry