Puchary wręczane

na XIV Pałuckich Targach Rolnych

w Żninie

 

 

 

 

Film
z wręczenia pucharów
  

statuetka Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego za superczempiona Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej - Marek Gręźlikowski, Dobrzejewice

 

 

PAŁUCKIE TARGI ROLNE

 

1. puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Rafała Bruskiego za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń - Bogart, Gniewkówiec

 

2. puchar marszałka kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę w branży budowlanej - Now-Bud Nowakowscy, Mogilno

   prasa o PTR
    
   filmy z wręczenia pucharów
     
   listy gratulacyjne
    
  plan Targów
    
  plan wystawy zwierząt
    
  zgłoszenia
na targi
   
  regulamin uczestnictwa
   
  regulamin głosowania
    
  regulamin
oceny trzody
    
  jak dojechać
    
  składy komisji
    
  program
Targów
    
  koszt uczestnictwa
    
  organizatorzy
   
  puchary
    
  patronat
    
  plakat

 

3. puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego za najciekawszą ofertę w branży motoryzacyjnej - Pol-Car Fiat, Gniezno

 

4. puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Żninie Józefy Błajet za najciekawszą ofertę środków ochrony roślin - Rolnik, Kościan

 

5. puchar burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego za najciekawszą ofertę pasz - Centrum Hurtowe Pasz, Mogilno

 

6.  puchar burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa - ODR Minikowo oddział Żnin

 

7. puchar burmistrza Janowca Wielkopolskiego Macieja Sobczaka za najciekawszą ofertę w branży spożywczej - Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Rolnik, Żnin

 

8. puchar starosty powiatu nakielskiego Tomasza Miłowskiego za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych - Silverado City: Tomasz Goc, Sebastian Bugno, Bożejewiczki

 

9. puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego za najciekawszą ofertę ogrodniczą - Zielony Ogród Maria Poliwodzińska, Nowe Dobra

 

10. puchar przewodniczącego Rady Mejskiej w Żninie Lucjana Adamusa za największe stoisko targowe - Rol-Mech, Strzelno

 

11. puchar burmistrza Barcina Michała Pęziaka za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą w Pałuckich Targach Rolnych - ELID - Gospodarstwo Rodzinne, Gutowo Wielkie k. Wrześni

 

12. puchar przewodniczącej Rady Miejskiej w Strzelnie Doroty Repulak za najciekawszą ofertę szkółkarską - FHU Anna Macedońska, Węgorzyno

 

TRZODA

czempioni

 

13. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za czempiona VIII  Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek krzyżówkowych - MarcinTomczak, Juncewo

 

14. puchar wójta Gąsawy Zdzisława Kuczmy za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Wielka Biała Polska - Andrzej Januszewski, Gościeradz

 

15. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Polska Biała Zwisłoucha - BłażejŁożyński, Kozielsko

 

16. puchar wójta Rogowa Józefa Sosnowskiego za czempiona VIII Pałuckiej Wystawa Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków mieszańcowych - MieczysławGołaś, Kijewo

 

17. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Wielka Biała Polska - Marek Gręźlikowski, Dobrzejewice

 

18. puchar burmistrza Łabiszyna Jacka Kaczmarka za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Polska Biała Zwisłoucha - Marek Gręźlikowski, Dobrzejewice

 

wiceczempioni

 

19. puchar przewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Elżbiety Sarnowskiej za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek krzyżówkowych - Andrzej Januszewski, Gościeradz

 

20. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Wielka Biała Polska - Andrzej Januszewski, Gościeradz

 

21. puchar przewodniczącej Rady Miejskiej w Łabiszynie Teresy Paliwody za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Polska Biała Zwisłoucha - Mieczysław Gołaś, Kijewo

 

22. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków mieszańcowych - KrystynaCzyż, Luchowo

 

23. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzemesznie Michała Gwiazdy za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurów rasy Wielka Biała Polska - OHZZ Chodeczek, Gosp. Borzymie

 

24. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Polska Biała Zwisłoucha - Waldemar Kalisz,Kijewo

 

25. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek krzyżówkowych - Marcin Tomczak, Juncewo

 

26. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Barcinie Włodzimierz Wełnowski za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Wielka Biała Polska - OHZZ Chodeczek, Gosp. Borzymie

 

27. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Polska Biała Zwisłoucha - Robert Boniecki, Małszyce

 

28. puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Nakle Małgorzaty Waleryś-Masiak za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków mieszańcowych - Jan Walterski, Lipniczki

 

29. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Szubinie Marka Domżały za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Wielka Biała Polska - Wanda i Jan Biegniewscy, Wronie

 

30. puchar wójt Dąbrowy Stanisławy Łagowskiej za wiceczempiona VIII Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Polska Biała Zwisłoucha - Waldemar Kalisz,Kijewo

 

 

WYSTAWA DROBNEGO INWENTARZA

 

31. puchar przewodniczącego Rady Gminy w Gąsawie Marka Maciejewskiego za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii drobiu ozdobnego - Anita Tęcza, Święte k. Stargardu

 

32. puchar przewodniczącego Rady Gminy w Rogowie Ryszarda Kawki za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii królików - Mirosław Adamczyk, Mostkowo

 

33. puchar wójta Damasławka Andrzeja Szewczykowskiego za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii gołębi - Dawid Wejna, Rostok k. Sośna

 

34. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Janowcu Czesława Langowskiego za czempiona VIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii szynszyli - Iwona, Piotr Kujawa, Jaksicie

 

PUCHARY STAROSTWA ŻNIŃSKIEGO, MOGILEŃSKIEGO

 

35. puchar starosty powiatu żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego - Eko-Rol, Rogowo

 

36. puchar starosty powiatu mogileńskiego Tomasza Barczaka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu mogileńskiego - Hurtownia Rolnik, Strzelno

 

PUCHAR PUBLICZNOŚCI

 

37. puchar publiczności za najciekawszą ekspozycję XIV Pałuckich Targów Rolnych - Inter-Vax, Żnin

 

PUCHAR ORGANIZATORÓW

 

38. puchar organizatorów Pałuckich Targów Rolnych - Lawson, Marek Rataj, Tupadły

 

 

   

   

   
     XIV Pałuckie Targi Rolne i VIII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbywały się w dniach 21-22 sierpnia 2010 r.

 

Terminy Targów w kolejnych latach:
20-21 sierpnia 2011
18-19 sierpnia 2012
24-25 sierpnia 2013
23-24 sierpnia 2014

     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie nad Jeziorem Czaplem. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

     Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 11:00 a 18:00, a w niedzielę - między 9:00 a 17:00 na pięknej trawiastej plaży nad jeziorem Czaple w Żninie.
     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą Urzędu Miejskiego w Żninie oraz firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.

     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

     Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiana jest trzoda chlewna, bydło, konie oraz króliki, drób, gołębie i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje.

    Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące Pałuckich Targów Rolnych z roku 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, a także z przedwojennych targów. Ponadto dostępne są także zdjęcia z dotychczasowych targów, które znajdują się w naszej galerii.

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry