Terminy Targów
w kolejnych latach:
18-19 sierpnia 2012
24-25 sierpnia 2013
23-24 sierpnia 2014

Puchary wręczane

na XV Pałuckich Targach Rolnych

w Żninie

 

 

 

List Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi
Marka Sawickiego
Film z otwarcia
XV Pałuckich
Targów Rolnych

Film
z prezentacji bydła
Film z wystawy
drobnego inwentarza
Film
z prezentacji trzody
Film
z prezentacji cielaczków
Film
z pokazu pracy maszyn
Film z przekazania pucharów
hodowcom trzody
Film z przekazania pucharów hodowcom drobnego inwentarza
Film z przekazania pucharów hodowcom bydła
Film z przekazania pucharów wystawcom
Film z przekazania
nagrody publiczności
Galeria zdjęć
z otwarcia Targów
Galeria zdjęć z wystawy drobnego inwentarza
Galeria zdjęć
stoisk targowych

Galeria zdjęć z prezentacji czempionów trzody
Galeria zdjęć
z prezentacji trzody
Galeria zdjęć
z prezentacji cielaczków
Galeria zdjęć
z prezentacji bydła
Galeria zdjęć
z pokazu pracy maszyn

1. statuetka Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego za superczempiona Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej Żnin - Wanda i Jan Biegniewscy, Wronie
                       
2. puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Agroma Sępólno              
                       
3. puchar marszałka kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę w branży budowlanej przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Cembrit, Trzemeszno                  
                       
4. puchar burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego za najciekawszą ofertę w branży motoryzacyjnej przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych, Żnin 20-21 VIII 2011 - Pol - Car, Gniezno                
                       
5. puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Żninie Józefy Błajet za najciekawszą ofertę środków ochrony roślin przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Basf Polska Warszawa                   
                       
6. puchar burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego za najciekawszą ofertę pasz przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Zakłady Zbożowe, Żnin                   
                       
7. puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Techniczna Obsługa Farm Mlecznych, Inowrocław                   

8. puchar burmistrza Janowca Wielkopolskiego Macieja Sobczaka za najciekawszą ofertę w branży spożywczej przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Semco, Śmiłowo                   

9. puchar starosty powiatu nakielskiego Tadeusza Sobola za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Auto - Sanok, Jankowo Dolne

 

10. puchar wójta Jezior Wielkich Zbysława Woźniakowskiego za najciekawszą ofertę ogrodniczą przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Hodowla Roślin, Smolice

 

11. puchar burmistrza Barcina Michała Pęziaka i przewodniczącej Rady Miejskiej w Barcinie Krystyny Barteckiej za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą na Pałuckich Targach Rolnych przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Defro Robert Dziubeła
                       
12. puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego za najciekawszą ofertę szkółkarską przedstawioną na XV Pałuckich Targach Rolnych - Gospodarstwo Ogrodnicze Ireneusz Szkup   

 

 

TRZODA                   
 
czempioni
                       
13. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek krzyżówkowych - Alina i Marek Gic, Wenecja

 

Organizatorzy Targów
  
Patronat
  
Składy komisji

14. puchar wójta Dąbrowy Mogileńskiej Marcina Barczykowskiego za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Wielka Biała Polska - Andrzej Januszewski, Gościeradz
 
15. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Polska Biała Zwisłoucha - Anna i Marek Obryk, Łowin

16. puchar przewodniczącego Rady Powiatu w Nakle Artura Michalaka za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków mieszańcowych - Marek Gręźlikowski, Dobrzejewice

17. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Wielka Biała Polska - Wanda i Jan Biegniewscy, Wronie

18. Puchar przewodniczącej Rady Gminy w Żninie Haliny Rosiak za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Polska Biała Zwisłoucha - Robert Boniecki, Małszyce              
                       
wiceczempioni

19. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek krzyżówkowych - Andrzej Januszewski, Gościeradz                   

20. puchar wójta Gąsawy Zdzisława Kuczmy za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Wielka Biała Polska - Andrzej Januszewski, Gościeradz  
                       
21. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii loszek Polska Biała Zwisłoucha - Waldemar Kalisz, Kijewo

22. puchar burmistrza Kcyni Piotra Hemmerlinga za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków mieszańcowych - Mieczysław Gołaś, Kijewo

23. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus" za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków rasy Wielka Biała Polska - Wanda i Jan Biegniewscy, Wronie

24. puchar wójta Rogowa Józefa Sosnowskiego za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej w Żninie w kategorii knurków Polska Biała Zwisłoucha - Marian Kaczmarek, Kozielsko

 
BYDŁO

czempioni 

                                  
25. Puchar prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszka Hądzlika za superczempiona w kategorii bydła mlecznego - Bogdan Maciejewski, Dąbrówka Barcińska           
                       
26. Puchar prezydenta Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Piotra Depty za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic 12-16 miesięcy - Grzegorz Ciszak, Mamlicz

27. Puchar dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła i Producentówe Mleka Marka Wrzały za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic powyżej 16 miesięcy - Aleksander Jurek, Słębowo                 
                       
28. Puchar dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Romana Sassa za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii krów mlecznych - Bogdan Maciejewski, Dąbrówka Barcińska           

 

wiceczempioni                   
                     
29. puchar burmistrza Łabiszyna Jacka Kaczmarka za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic 12-16 miesięcy - Tadeusz Wysocki, Godawy                   
                       
30. Puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzemesznie Wiesława Pokorskiego za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic powyżej 16 miesięcy - Tomasz Frasz, Dochanowo

31. Puchar przewodniczącej Rady Gminy w Łabiszynie Teresy Paliwody za wiceczempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii krów mlecznych - Przemysław Słota, Gorzyce                   
          
      

WYSTAWA DROBNEGO INWENTARZA                   
                       
32. puchar przewodniczącego Rady Gminy w Rogowie Ryszarda Kawki za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii drobiu ozdobnego - Leszek Juraszek z Lubicza Dolnego                   
                       
33. puchar wójta Damasławka Andrzeja Szewczykowskiego za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii królików - Przemysław Ziaja z Wągrowca                   
                       
34. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Janowcu Ryszarda Majchrzaka za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii gołębi - Bogdan Miśkurek ze Złotnik Kujawskich.                  
                       
35. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Szubinie Marka Domżały za czempiona IX Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii szynszyli - Mariola i Andrzej Strzeleccy ze Żnina                 

 

 

PUCHARY STAROSTWA ŻNIŃSKIEGO, MOGILEŃSKIEGO                       
                       
36. puchar starosty powiatu żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego IX Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych - Silverado City, Bożejewiczki
                   
37. puchar starosty powiatu mogileńskiego Tomasza Barczaka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu mogileńskiego IX Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych - Mogilmed, Mogilno
                       
                       
PUBLICZNOŚĆ                       
                       
38. puchar publiczności za najciekawszą ekspozycję XV Pałuckich Targów Rolnych
- Inter-Vax ze Żnina

 

 

 

 

 

 

     

     

 

      XV Pałuckie Targi Rolne i IX Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 20-21 sierpnia 2011 r.

 

 

     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie nad Jeziorem Czaplem. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

     Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 11:00 a 18:00, a w niedzielę - między 9:00 a 17:15 na pięknej trawiastej plaży nad jeziorem Czaple w Żninie.

Terminy Targów w kolejnych latach:
18-19 sierpnia 2012
24-25 sierpnia 2013
23-24 sierpnia 2014
   
Plan Targów
  
Plan wystawy zwierząt
  
Zgłoszenia na Targi
i dane do Informatora targowego
 
Koszt uczestnictwa
  
Program Targów
 
Regulamin uczestnictwa
  
Składy komisji
  
Regulamin oceny trzody
  
Regulamin oceny bydła
  
Regulamin głosowania
 
Jak dojechać
 
Organizatorzy Targów
  
Patronat
  
Puchary
  

     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą Urzędu Miejskiego w Żninie oraz firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.

     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

     Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiana jest trzoda chlewna, bydło, konie oraz króliki, drób, gołębie i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje.

    Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące Pałuckich Targów Rolnych z roku 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, a także z przedwojennych targów. Ponadto dostępne są także zdjęcia z dotychczasowych targów, które znajdują się w naszej galerii.

 

 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry