Wyróżnieni, docenieni, zmotywowani

  

     Nie tylko klienci, także sami wystawcy porównują ofertę firm prezentujących się na Pałuckich Targach Rolnych. Patrzą na konkurencję, ale też firmy z innych branż. Patrzą, co interesuje klientów, co jest dla nich ważne. Żnińskie targi to dobre miejsce, by zaplanować pracę firmy na przyszły rok. A jest z kogo brać przykład. Pucharami zostało nagrodzonych na Pałuckich Targach Rolnych 13 firm.

Wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes puchar za najciekawszą ekspozycję maszyn i urządzeń rolniczych wręcza przedstawicielowi firmy „Agroma” Sępólno Lechowi Bartonowi fot. Remigiusz Konieczka
Paweł i Mateusz Lipińscy są przedstawicielami firmy „Cembrit” z Trzemeszna, która otrzymała puchar marszałka województwa za najciekawszą ofertę branży budowlanej fot. Remigiusz Konieczka

     Puchary (oprócz pucharu publiczności) przyznają ich fundatorzy ewentualnie grono organizatorów targów. Bez względu na to, kto dokonywał wyboru w poszczególnych branżach, łatwo nie było. O względy oceniających rywalizowało blisko dwieście firm (bez uczestników jarmarku handlowego i hodowców). Puchary przyznawane były w 12 kategoriach: doradztwa i obsługi rolnictwa, maszyn i urządzeń, branży budowlanej, motoryzacyjnej, spożywczej, środków ochrony roślin, za najciekawszą ofertę pasz, materiałów, towarów i usług różnych, ogrodniczą, szkółkarską, za najciekawszą ofertę powiatu żnińskiego i mogileńskiego oraz za debiut na Pałuckich Targach Rolnych.
     MASZYNY I URZĄDZENIA
     Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń  otrzymała Agroma Sępólno. Puchar przedstawicielowi firmy wręczała sama fundatorka, gratulując jednocześnie wyróżnienia. Agroma to stały bywalec Pałuckich Targów Rolnych. Prokurent Lech Barton powiedział, że nie uczestniczyli jedynie w pierwszych targach. Od 1998 roku są każdego lata w Żninie, raz z lepszym, a raz z gorszym skutkiem. W tym roku ograniczyli się do prezentacji gamy ciągników, jakie można u nich nabyć; są to ciągniki firm: Zetor, McCormick, Belarus, Pronar. - Jesteśmy zadowoleni z tego, że na targach mamy kontakt z rolnikami z tego regionu. W dalszym ciągu mamy tu swoich klientów - mówi prokurent. Ale nie tylko duży sprzęt był oblegany. Atrakcją dla dzieci były małe ciągniki i kombajny, które oferowała Agroma.

Firma „Pol-Car” z Gniezna, diler samochodów koncernu „Fiat”, pojawiła się drugi raz na targach w Żninie i drugi raz dostała puchar fot. Remigiusz Konieczka
Zakłady Zbożowe Marka Adamskiego (na zdjęciu z prawej) są dilerem produktów firmy „BASF”, którą reprezentuje Zbigniew Łukomski. Zakłady Zbożowe dostały puchar za najciekawszą ofertę pasz, a „BASF” za najciekawszą ofertę środków ochrony roślin. fot. Remigiusz Konieczka

     BRANŻA BUDOWLANA
     Puchar marszałka kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę w branży budowlanej dostała firma Cembrit - pokrycia dachowe z Trzemeszna. Cembrit to dawny Izopol. Tę firmę na naszym terenie reprezentuje przedsiębiorstwo Pawła Lipińskiego, który jest dystrybutorem Cembritu na terenie powiatu żnińskiego, w gminach Szubin i Kcynia oraz przyległych miejscowościach z innych powiatów. Można nabyć u nich system dachowy Euro Fala 9 oraz akcesoria do pokrycia dachu i więźby dachowej. Z wyróżnienia są zadowoleni.
     BRANŻA MOTORYZACYJNA
     Puchar burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego za najciekawszą ofertę w branży motoryzacyjnej otrzymał diler samochodów koncernu Fiat, czyli Pol-Car Gniezno. Można było zobaczyć samochody: alfa romeo gulietta, lancia ypsilon, abarth na bazie fiata 500 oraz fiata freemont.
     Pol-Car wystawia się po raz drugi na targach i po raz drugi firma otrzymała puchar. Kierownik sprzedaży samochodów Jakub Perek powiedział, że dla firmy otrzymany na XV PTR puchar jest sympatycznym wyróżnieniem: - Cieszymy się, że nasze stoisko się podoba - powiedział Jakub Perek.
     ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN
     Puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Żninie Józefy Błajet za najciekawszą ofertę środków ochrony roślin powędrował do do firmy BASF Polska. Firma ta, znana niegdyś przede wszystkim z produkcji kaset wideo, jest też producentem środków ochrony roślin oraz chemii budowlanej, tworzyw sztucznych czy lakierów samochodowych. W Żninie mieli do zaoferowania rolnikom produkty związane z ochroną roślin.
     Dla przedstawiciela firmy BASF Polska Zbigniewa Łubowskiego puchar to wyróżnienie i docenienie obecności firmy na naszym rynku. Jest to już drugi puchar dla tej firmy, która wystawia się na Pałuckich Targach Rolnych od początku. Firma współpracuje i wystawia się teraz z Zakładami Zbożowymi Marka Adamskiego, który jest dilerem produktów BASF.

Techniczna Obsługa Farm Mlecznych oferuje m.in. sprzęt firmy „DeLaval”, który można było zobaczyć również na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Na zdjęciu: Mieczysław, Maria i Jakub Stasiakowie. fot. Remigiusz Konieczka
Krystyna i Jerzy Justowie tłoczą olej na zimno z rzepaku, nasion dyni, lnu, a także nasion wiesiołka fot. Remigiusz Konieczka

     PASZE
     Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński za najciekawszą ofertę pasz nagrodził pucharem Zakłady Zbożowe Marka Adamskiego ze Żnina. Firma od 2001 roku jest na PTR. W tym roku firma obchodzi 10-lecie. Zakłady Zbożowe zajmują się skupem zbóż i rzepaku, sprzedażą nawozów i środków ochrony roślin. Na stoisku wystawiają się z firmami, których są dilerem, a więc BASF, Trouf Natrytion, Luvena.
     - Współpracujemy z czołówką. Nie są to firmy najtańsze, ale mają produkty z górnej półki - mówi Marek Adamski.
Na stoisko przychodzą stali klienci, ale nie brakowało również nowych osób.
     - Ta nagroda jest docenieniem wkładu w rozwój rolnictwa. Nie spodziewaliśmy się pucharu. Nagroda ta świadczy o tym, że nasza firma jest zauważalna - powiedział Marek Adamski.
     DORADZTWO I OBSŁUGA ROLNICTWA
     Puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa dostała rodzinna firma Techniczna Obsługa Farm Mlecznych. Firma również od początku wystawia się na targach. Przed dwoma latami otrzymała puchar od burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego. Doradztwo, sprzedaż, serwis w kwestii wyposażenia obór to zakres działania firmy. Obecna jest na terenie Inowrocławia, Torunia, Grudziądza, Chełmna, Trzemeszna, Mogilna i Żnina. Systemy udojowe firmy pracowały podczas Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Firma istnieje od ponad ćwierćwiecza i jest przedstawicielem firmy DeLaval. - Puchar jest docenieniem naszej wieloletniej pracy na rzecz produkcji mleka - powiedział właściciel Mieczysław Stasiak.

Przewodniczący Rady Powiatu w Nakle Artur Michalak w imieniu starosty nakielskiego Tadeusza Sobola wręczył puchar za najciekawszą ekspozycję materiałów i usług różnych. Puchar odebrała Kamila Sanok z firmy „Auto Sanok”. fot. Remigiusz Konieczka
Za najciekawszą ofertę ogrodniczą, a dokładniej za ofertę nasienniczą została nagrodzona Hodowla Roślin Smolice. Na zdjęciu Genowefa i Renata Wróblewskie. fot. Remigiusz Konieczka

     BRANŻA SPOŻYWCZA
     Puchar burmistrza Janowca Wielkopolskiego Macieja Sobczaka za najciekawszą ofertę w branży spożywczej dostała firma SemCo Krystyny i Jerzego Justów ze Śmiłowa oferująca olej. Nie był to jednak zwykły olej, ale olej tłoczony na zimno.
     Ta rodzinna firma istnieje na rynku od 1992 roku. Wytwarzają dwa rodzaje oleju rydzowego (olej z nasion lnianki - rydzu), trzy rodzaje oleju lnianego, olej rzepakowy, oleje z nasion wiesiołka, oferują liście miłorzębu, a także len złoty i mielony. Właściciele mówią, że łyżeczka ich olejów zapewnia niezbędną dzienną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych potrzebnych dla organizmu. Na targi do Żnina przyjechali pierwszy raz i od razu zdobyli puchar.
O targach w Żninie i o tym, że warto tu przyjechać, dowiedzieli się od innych wystawców.
     - Nie spodziewaliśmy się nagrody. Było to dla nas ogromnym zaskoczeniem. Początkowo nie wiedzieliśmy, o co dokładnie chodzi, ale było to dla nas miłe wyróżnienie - mówią Jerzy i Krystyna Justowie.
     MATERIAŁY I USŁUGI RÓŻNE
     Puchar starosty powiatu nakielskiego Tadeusza Sobola za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych otrzymała firma Auto Sanok - autoryzowany partner Renault z Jankowa Dolnego spod Gniezna.
     - Jestem zadowolona z targów, pogoda dopisuje, zwiedzający też. Miejsca jest trochę mało i lokalizacja też trochę na uboczu, ale jakoś podzieliliśmy się miejscem z kolegami z „Pol-Caru” - mówi kierowniczka firmy Kamila Sanok.
Firma wystawiła się po raz pierwszy na targach.
     - Przyjechaliśmy dlatego, że są to popularne targi. Wielu naszych klientów to bywalcy tej imprezy - informuje Kamila Sanok.
     Firma jest dilerem samochodów renault. Można było zobaczyć nie tylko modele renault, ale również terenowy samochód dacia duster, jeden z najbardziej popularnych modeli tego koncernu.
Każdy mógł przyjść na stoisko, otworzyć auto, wejść i usiąść za kierownicą.

Przemysław Woźniak, przedstawiciel firmy „Defro” powiedział, że jest zadowolony z pierwszego uczestnictwa w targach fot. Remigiusz Konieczka
Najciekawszą ofertę z terenu powiatu mogileńskiego zaprezentowała firma „Mogilmed” z Mogilna, która oferuje m.in. klimatyzatory. Na zdjęciu pracownicy firmy Łukasz Bicki (z lewej) i Waldemar Kolbowicz.fot. Remigiusz Konieczka

     - Nie spodziewaliśmy się wyróżnienia. Jest to docenienie naszej pracy i czasu.  Jest to zachętą do tego, aby przyjechać do państwa za rok - powiedziała Kamila Sanok.
     OGRODNICTWO
     Puchar wójta Jezior Wielkich Zbysława Woźniakowskiego za najciekawszą ofertę ogrodniczą powędrował do przedsiębiorstwa Hodowla Roślin Smolice. Firma została wyróżniona, ponieważ w tej kategorii oceniano również ofertę nasienniczą, a zakład zajmuje się hodowlą i zachowywaniem odmian roślin rolniczych, a także reprodukcją i sprzedażą materiału siewnego. Oferują materiał siewny własnych odmian: zbóż ozimych i jarych, rzepaku ozimego, kukurydzy, grochu, łubinu wąskolistnego, łubinu białego, łubinu żółtego, prosa i gorczycy białej. Najbliżej Żnina firma ma oddział w Przebędowie niedaleko Murowanej Gośliny, w województwie wielkopolskim. Firma na targach wystawia się po raz czwarty, ale puchar otrzymała pierwszy raz.
     NAJCIEKAWSZY DEBIUT
     Puchar burmistrza Barcina Michała Pęziaka i przewodniczącej Rady Miejskiej w Barcinie Krystyny Barteckiej za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą na Pałuckich Targach Rolnych otrzymała firma Defro Robert Dziubeła ze Strawczyna. Firma jest największym w Polsce producentem kotłów c.o. na paliwa stałe. - Wystawiamy się gdzie tylko możemy i stąd nasz przyjazd na targi - wyjaśnia Radosław Woźniak, pracownik firmy Defro. - Chcemy pokazywać się wszędzie, żeby wszystko szło do przodu. Frekwencja była bardzo dobra. Chwilami na naszym stoisku było full ludzi. Dziś mogę powiedzieć, że w przyszłym roku też będziemy. Ta nagroda to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Byłem bardzo zaskoczony. Cieszę się z tego, że zostaliśmy zauważeni - powiedział Radosław Woźniak.

Ireneusz Szkup zapowiedział już swój przyjazd za rok fot. Remigiusz Konieczka
Sebastian Bugno i Tomasz Goc otrzymali od starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka puchar nie tylko za najciekawszą ekspozycję z terenu powiatu żnińskiego, ale też za dynamiczny rozwój działalności i promocję powiatu fot. Remigiusz Konieczka

     SZKÓŁKARSTWO
     Puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego za najciekawszą ofertę szkółkarską otrzymało Gospodarstwo Ogrodnicze K.I. Szkup z Szymanowic. To już drugi puchar na targach dla tej firmy. Na stoisku tej firmy oferowano krzewy i drzewa ozdobne liściaste i iglaste. Można było kupić azalie, rododendrony, wrzosy, pnącza oraz otrzymać fachowe doradztwo, także z zakresu projektowania zieleni.
     - Niektórzy uważają, że wystarczy posadzić w ziemię. My mówimy o tym, jak pielęgnować i chronić rośliny przed szkodnikami - powiedział Ireneusz Szkup. - Udział w targach, to dla nas już standard. Sam puchar traktujemy jako wyróżnienie.
     PUCHAR STAROSTY ŻNIŃSKIEGO
     Puchar starosty powiatu żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego otrzymało stoisko Silverado City Bożejewiczki. Zbigniew Jaszczuk wręczając puchar podkreślił, że nie tyle jest to nagroda za samo stoisko, ponieważ nad jezioro nie można było przenieść całego miasteczka westernowego, ale za działalność i ofertę w Bożejewiczkach. Starosta powiedział, że firma się dynamicznie rozwija i promuje powiat żniński.
     To już drugi puchar dla Silverado City. - Każde wyróżnienie jest w jakimś stopniu docenieniem tego, co robimy. Mobilizuje nas też do lepszej pracy, do rozwoju i promocji Żnina oraz Pałuk. Niektórzy na początku śmiali się z naszego przedsięwzięcia, a teraz widać, że to był strzał w dziesiątkę - powiedział Tomasz Goc.
     Na stoisku Silverado City organizowane były przejażdżki konne. Warto podkreślić, że Tomasz Goc i Sebastian Bugno puchar odebrali ubrani w kowbojskie stroje. Może za rok na scenę wjadą konno?
     PUCHAR STAROSTY MOGILEŃSKIEGO
     Pucharem starosty powiatu mogileńskiego Tomasza Barczaka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu mogileńskiego wyróżniona została firma Mogilmed. Firma istnieje od 1994 roku. Zajmuje się sprzedażą klimatyzacji, urządzeń oszczędzających energię elektryczną, kas fiskalnych, wag elektronicznych, czytników kodów kreskowych i komputerów. Zajmuje się również szkoleniami. Na targach największą popularnością cieszyły się przenośne klimatyzatory.
     W Żninie firma wystawia się po raz drugi, ale puchar zdobyła po raz pierwszy. - Nagroda jest dla nas formą podziękowania za trud i czas włożony w przygotowanie stoiska i tutaj na targach spędzony. Cieszymy się z tego, że zostaliśmy docenieni - powiedział Łukasz Bicki z firmy Mogilmed.
     PUCHAR PUBLICZNOŚCI
     Po raz dziewiąty i piąty z rzędu puchar publiczności za najciekawszą ekspozycję na XV Pałuckich Targach Rolnych powędrował do rąk Wacława Górnego, szefa firmy Inter-Vax ze Żnina. Na stoisku można było zobaczyć ciągniki firmy Zetor, a także maszyny rolnicze Unii Group.
     - Składam serdeczne podziękowania klientom i sympatykom naszej firmy oraz wszystkim osobom nam życzliwym. Dziękuję za oddane na nas głosy, za to, że od wielu lat są wierni naszej firmie, bo dzięki nim możemy inwestować, rozwijać się i umacniać naszą pozycję na rynku. Chciałbym podziękować firmom, które z nami współpracują, bo dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu możemy nieustannie poszerzać nasz asortyment, pogłębiać wiedzę i przygotowywać ciekawą ofertę. Dziękuję rolnikom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i zrealizowaniu pokazu prac polowych. Dzięki nim co roku można zobaczyć nowości w asortymencie maszyn rolniczych i ciągników. Bardzo dziękuję pracownikom, bo to dzięki ich całorocznemu zaangażowaniu w pracy i dążeniu do rozwoju firmy zasłużyliśmy na oddane na nas głosy. To najważniejsze targowe wyróżnienie zmobilizuje nas do cięższej i jeszcze lepszej pracy - powiedział Wacław Górny.
     Na Inter-Vax oddano 836 głosów. Druga Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Rolnik dostała 140 głosów. Trzecie miejsce w tym plebiscycie zajęła Hurtownia Rolnik ze Strzelna, na którą oddano 98 głosów.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1019 (34/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry