Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców konkursu wraz z rodzinami

       fot. Magdalena Kruszka

XVII Pałuckie Targi Rolne, konkurs, Inter-Vax, ładowarka
Konkurs jazdy ładowarką rozstrzygnięty
     Do konkursu sprawnościowego, zorganizowanego przez firmę Inter-Vax w czasie XVII Pałuckich Targów Rolnych, przystąpiło osiemnastu rolników. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

Manewry z piłką nie przysparzały uczestnikom konkursu trudności, ale pokonanie toru w jak najkrótszym czasie było nie lada wyczynem

     fot. Magdalena Kruszka

     W tym roku pokaz sprzętu rolniczego został wzbogacony o konkurs, który polegał na udziale w teście sprawnościowym.
     Zadaniem chętnych rolników było przejechanie w jak najkrótszym czasie wskazanego przez organizatorów pokazu toru w kształcie liter U ładowarką schaffer, na której umieszczona była piłka.
     Osiemnastu śmiałków, w tym jedna kobieta, podjęło wyzwanie. Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Fons z Sicienka, który tor pokonał w czasie 25 sekund. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał on myjkę ciśnieniową. Tuż za nim na podium stanął Marcin Bereźnicki ze Słębowa, który tor pokonał w czasie 26 sekund. Za zajęcie drugiego miejsca otrzymał on kosiarkę. Trzecie miejsce wyjeździł sobie Krystian Wieczorek z Obielewa, który wskazany tor przejechał w czasie 27 sekund. W nagrodę otrzymał on podkaszarkę.
     Nagrodę otrzymała także Barbara Ińska z Sarbinowa I, która jako jedyna kobieta przystąpiła do konkursu.
     Wacław Górny, szef firmy Inter-Vax, zapowiada, że w przyszłym roku rolnicy, którzy przybędą na pokazy maszyn, również mogą spodziewać się niespodzianek.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1124 (35/2013)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry