Puchar marszałka kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń otrzymał „Raiffeisen Agro-Technika” z Brzozy

       fot. Sylwia Wysocka

Pałuckie Targi Rolne, puchary, wystawcy
Inter-Vax czyli Zetor, Agro-Technika czyli New Holland i Koebo Tradig czyli Dong Feng
    Przy ponad 350 wystawcach otrzymać puchar nie jest łatwo. Tradycyjnie fundują je w różnych kategoriach przedstawiciele samorządów gmin, powiatów a także wojewoda i marszałek naszego województwa, a o pucharze publiczności decydują głosy zwiedzających - po raz pierwszy przyznano dwie takie nagrody.

 

Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes za najciekawszą ofertę w branży budowlanej otrzymała wągrowiecka firma „Eco-Home”

     fot. Sylwia Wysocka

     Na zakończenie pierwszego dnia targowego Pałuckich Targów Rolnych wręczone zostały puchary dla wystawców. Na scenie stanęły puchary a przed nią zasiedli wystawcy oraz fundatorzy nagród - samorządowcy, od burmistrza po wojewodę i marszałka oraz przedstawiciele organizacji rolniczych. Następnego dnia w amfiteatrze, po podliczeniu głosów, wręczono też puchary publiczności. W sekcji branżowej targów przyznano 13 pucharów.
     Puchar marszałka kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń, przyznano firmie Raiffeisen Agro-Technika z Brzozy. Ta firma na Pałuckich Targach Rolnych promuje się już 10 raz. - Informacja, że to nam przypadło wyróżnienie marszałka była dla nas ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie radością, nie liczyliśmy na takie uznanie - mówi Adam Wętkowski. Zapewnia, że żnińską wystawę oceniają bardzo pozytywnie, bo z niej wynikają transakcje. - W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się ciągniki i sprzęt uprawowy, rolnicy oglądają też kombajn. Dopasowaliśmy swoją ekspozycję tak, by zmieściła się na zarezerwowanych 400 m2, jednak zauważamy, że targi się rozrastają, problemy są z przejazdem wysokim sprzętem,który ociera się o konary drzew - mówi prezentujący firmę Adam Wętkowski. Zapewnił, że jako odpowiedzialny za teren powiatu żnińskiego i nakielskiego, może stwierdzić, że sprzedaż maszyn w tym regionie jest wyższa od średniej krajowej. Rolnicy zakupują sprzęt z udziałem dotacji unijnej w ramach projektu Młody Rolnik, jak i bez wsparcia z własnych źródeł finansowania. Firma dysponuje też kredytem fabrycznym, gdzie New Holland dopłaca kontrahentowi do części odsetek kredytu.
     - Nowe kontakty zostały tu w Żninie nawiązane, duża szansa, że kolejni rolnicy wzbogacą się o nowoczesny sprzęt - zapewnił Adam Wętkowski.
     Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes, za najciekawszą ofertę w branży budowlanej, otrzymała firma Eco-Home Sp. z o.o, z Wągrowca. Puchar odebrany został następnego dnia podczas zakończenia targów w amfiteatrze, gdyż jak mówi Dorian Maćkowski ,właściciel tej firmy, wyróżnienie było dla nich ogromnym zaskoczeniem, którego się nie spodziewali i po targowym dniu postanowili wrócić do domu.
     - Jesteśmy zaskoczeni, że otrzymaliśmy wyróżnienie i to od samej pani wojewody. Współpracujemy z gminą Żnin, budowaliśmy dla niej oczyszczalnię, budujemy przydomowe oczyszczalnie na terenie tego powiatu - mówi Dorian Maćkowski. Dodaje, że społeczeństwo na Pałukach jest miłe, dlatego tu wracają.
     Zadowolony jest też z organizacji targów, którą określa za najlepszą w porównaniu z innymi targami i wystawami, na których promują firmę. - Obecnie na targach przyjmujemy wstępne zlecenia, nieodpłatnie jedziemy wówczas do klienta, by przygotować ofertę pod konkretne wymogi. - Zainteresowanie w tym roku jest dużo większe niż przed rokiem, wystawiamy się tu już 3 raz i zamierzamy promować się w kolejnych edycjach - powiedział właściciel firmy.

Puchar starosty powiatu żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego otrzymało „Koebo Trading” ze Żnina

      fot. Sylwia Wysocka

     Puchar starosty powiatu żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka, za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego, otrzymała firma Koebo Trading Sp. z o.o. ze Żnina. Już na scenie starosta tłumaczył, firma pod tą nazwą zajmuje się dystrubucją montowanych w dawnym żnińskim Żefamie ciągników o mocy od 25 do 40 KM, które mają służyć obsłudze komunalnej (łącznie z odśnieżaniem).
     Koebo Trading pucharu na sobotnim wręczaniu nie odebrała, przedstawiciel firmy Jerzy Jułga zapewnia, że nie spodziewali się, tym bardziej, że debiutują dopiero na rynku. uroczystość wręczania pucharów musiał opuścić z uwagi na umówione wcześniej bardzo istotne dla firmy spotkanie.
     - Żnińskie targi z roku na rok są coraz większe, idą w dobrym kierunku, od znajomych z branży słyszę deklarację, że zamierzają również wystawiać się w Żninie na kolejnych targach. Nasza fabryka ulokowana jest w Żninie i uważam, że to bardzo dobry początek zaakcentowany na Pałuckich Targach Rolnych. Promujemy markę, pokazaliśmy nasz sprzęt. Jesteśmy na początku tej podróży dlatego musimy zaprezentować nasz sprzęt, zaspokoić ciekawość i wątpliwości potencjalnych nabywców, udzielić informacji i przede wszystkim pokazać to co mamy do zaoferowania. Obecnie prowadzimy rozmowy, jest duże prawdopodobieństwo, że te ciągniki będzie można kupować w Żninie - informował Jerzy Jułga.

Puchar burmistrza Janowca Wielkopolskiego Macieja Sobczaka za najciekawszą ofertę w branży spożywczej otrzymał Andrzej Kuś z Własnej Pasieki Pszczelarskiej

      fot. Sylwia Wysocka

     Puchar starosty powiatu nakielskiego Tadeusza Sobola, za najciekawszą ofertę w branży motoryzacyjnej, przyznano PHU Amigaz Stanisława Lipińskiego ze Żnina. Piotr Weitz reprezentujący na targach firmę przyznał, że prezentują się tu już kolejny rok. Targi oceniają bardzo wysoko, zainteresowanie jest duże. - Zwłaszcza w niedzielę potencjalni klienci dopytują o siedzibę naszej firmy, ceny w zakresie technologii, pytają głównie o oferowany przez nas montaż instalacji gazowych do samochodów ciężarowych i na bezpośrednim wtrysku paliwa - mówi Piotr Weitz. Przedstawiciele firmy przyznają, że są zaskoczeni przyznanym pucharem tym bardziej, że nie mają długoletniej historii prezentacji na tych targach. Zapytani, co by zmienili, by targi były jeszcze bardziej przystępne zarówno dla wystawców jak i zwiedzających, odpowiedzieli, że warto zastanowić się nad symboliczną pamiątką dla każdego wystawcy za udział w targach i nad sobotnią imprezą wieczorną, gdyż zarówno zwiedzający jak i sami wystawcy podkreślają, że warto byłoby występem muzycznym zaakcentować półmetek targów.
     Puchar burmistrza Janowca Wielkopolskiego Macieja Sobczaka, za najciekawszą ofertę w branży spożywczej, otrzymał Andrzej Kuś Własna Pasieka Pszczelarska z Nakła. To nasz pierwszy puchar w Żninie, wystawiamy się tu już kolejny raz. Pszczelarstwo to kontynuacja moich zainteresowań z dzieciństwa, podtrzymanie tradycji po ojcu i zamierzam to kultywować. Nagrody czy puchary jak ten przyznany przez burmistrza Janowca jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, jakie działa budująco i motywuje do dalszego rozwoju firmy. Tym bardziej, że na co dzień pracuję jako stolarz a pszczelarstwo jest moim hobby - mówił Andrzej Kuś. Przyznał, że wysoko ocenia żnińskie targi, dopisała też pogoda, co miało wpływ na frekwencję i zbyt. Docenił też dobre nagłośnienie, przez co również wystawcy mogą poznać ofertę innych firm nie opuszczając stanowiska. W weekendowej ofercie Andrzej Kuś wspólnie z żoną oferował m.in. miód rzepakowy, wielokwiatowy, z dodatkiem propolisu, miód gryczany z pyłkiem kwiatowym jak i sam pyłek i świece z wosku pszczelego, który cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Obok stoiska rysowaniem zajętych było dwoje dzieci państwa Kuś, które towarzyszyły rodzicom na żnińskich targach.
     Puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego, za najciekawszą ofertę pasz, otrzymało Centrum Hurtowe Pasz Mogilno.
Sławomir Wojtylak współwłaściciel firmy zapewnia, że żnińskie targi zaliczają do bardzo udanych, stoisko bardzo licznie odwiedzali klienci, zanotowali wysoką frekwencję.
     - Dopisała pogoda i frekwencja zwiedzających, co dla nas wystawców jest najważniejsze. Otrzymaliśmy nagrodę za najciekawszą ofertę pasz, co jest dla firmy dużym wyróżnieniem, klienci dopytywali czy w Żninie można nabyć nasze produkty, oczywiście na Dworcowej 10 - mówi współwłaściciel Centrum Hurtowego Pasz. Podkreślił, że klienci tej firmy zauważali problem związany z parkowaniem.
     Puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego, za najciekawszą ofertę środków ochrony roślin, otrzymała Vitera Polska z Obornik. Milena Komasa w imieniu tej firmy zapewniła, że wystawiali się w Żninie po raz pierwszy - wspólnie z firmą Agro-Pałuki, która jest dystrybutorem ich środków na Pałukach. - Nagroda burmistrza była dla nas ogromnym zaskoczeniem, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, to mobilizuje i daje jeszcze większe motywacje do działania, będziemy na żnińskich targach za rok - zapewniła Milena Komasa. Podkreśliła, że dzięki tej wystawie udało się nawiązać nowe kontakty, rolnicy dopytywali zarówno o atrybuty proponowanych środków jak i to gdzie można je nabyć. Przedstawiciele Vitery przyznają, że zwłaszcza niedziela była dniem o dużym zainteresowaniu zwiedzających tą firmą.

Puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego za najciekawszą ofertę pasz otrzymało Centrum Hurtowe Pasz Mogilno

       fot. Sylwia Wysocka

     Puchar burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego, za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych, otrzymał Urząd Skarbowy w Żninie. Magdalena Szweda i Renata Wodzińska w trakcie targów udzielały porad i informacji w zakresie prawa podatkowego, spadków, darowizn, podatku ryczałtowego, uszczegóławiania nazw na paragonach. Przez Urząd Skarbowy prowadzona jest też szeroka kampania Ministra Finansów - Weź paragon. W ramach tej akcji prowadzone są czynności kontrolne podatników, jak i akcja promocyjno-edukacyjna o istocie kasy fiskalnej, paragonu, akcja, która uświadamia że kupujący ma prawo otrzymać paragon a przedsiębiorca ma obowiązek wystawić paragon. - Akcja ma promować uczciwych przedsiębiorców, dla dzieci przygotowane mieliśmy konkursy z tematyką paragonu w tle, prace dzieci zawisną w naszym urzędzie w kąciku małego podatnika - informowała Magdalena Szweda. Urzędniczka przyznała, że mieszkańcy spoza terenu żnińskiego zasięgali też informacji, jakie podejście do konkretnych zagadnień ma żniński Urząd Skarbowy.  
     Przyznając w imieniu burmistrza Ignacego Pogodzińskiego puchar za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych, organizatorzy targów docenili działalność Urzędu Skarbowego na polu likwidowania nieuczciwej konkurencji. - My, przedsiębiorcy, lubimy Urząd Skarbowy, bowiem stara się on o wyeliminowanie nieuczciwych, niepłacących podatków osób zajmujących się handlem lub produkcją. I tę rolę Urzędu Skarbowego, który działa w imieniu uczciwych przedsiębiorców pragniemy podkreślić - powiedział Dominik Księski.

Puchar starosty powiatu nakielskiego Tadeusza Sobola za najciekawszą ofertę w branży motoryzacyjnej otrzymała firma AMIGAZ Stanisława Lipińskiego ze Żnina

      fot. Sylwia Wysocka

    Puchar dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Romana Sassa, za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa, otrzymała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żninie. Adam Filipiak przyznał, że kolejny już 4 puchar zdobyty przez ARiMR na targach w Żninie był zaskoczeniem, że kolejny raz zostali zauważeni na rynku doradczym.
     Wspólnie z Jackiem Majchrzakiem zapewniają, że rolnicy nie tylko z powiatu żnińskiego, ale i powiatów ościennych korzystają z okazji, że na targach znajduje się stoisko ARiMR i rozwiewają swoje wątpliwości.
     Pytają o program Modernizacji Gospodarstw Rolnych, o nowy budżet Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, rejestrację zwierząt, w tym też rejestrację królików, czego ARiMR nie prowadzi. - Zainteresowanie jest duże, rolnicy z sąsiednich powiatów kontrolnie też dopytują o procedury naszego biura celem porównania zasad głównie udzielania wsparcia z biurami, którym podlegają - mówi Jacek Majchrzak.
     Puchar prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszarda Kierzka, za najciekawszą ofertę ogrodniczą otrzymała Szkółka Słowiński wystawiająca się wcześniej na targach jako Cedrus Szkółka Krzewów Ozdobnych Ląd.
     - Jesteśmy tu już chyba po raz dziesiąty w Żninie. Specjalizujemy się głównie w uprawie traw ozdobnych, mamy ponad 40 odmian traw, w tym też całkiem nowe odmiany, 2 mamy wyselekcjonowane przez nas samych. Żnińskie targi są dla nas powodem do zadowolenia, na brak zainteresowania nie narzekamy, sprzedajemy rośliny a przy tym jeszcze udzielamy porad w sprawie upraw. Puchar był dla nas zaskoczeniem, to pierwsze takie wyróżnienie na pałuckiej wystawie - mówił Krzysztof Słowiński.
     Puchar burmistrza Barcina Michała Pęziaka za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą na Pałuckich Targach Rolnych, otrzymała firma Agrofart Marcin Różycki z Gniewkowa. Gabriel Różycki zapewnił, że przyznanie im pucharu było pełnym zaskoczeniem, pierwszy raz wystawiają się w Żninie i zaraz doceniono ich ofertę wśród innych debiutujących w Żninie firm.

Puchar burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego za najciekawszą ofertę środków ochrony roślin otrzymała firma „Vitera” Polska

      fot. Sylwia Wysocka

     - Przywiezione na żnińskie targi wyprodukowane przez nas 3 opryskiwacze znalazły już nabywców, mamy podpisane umowy na sprzedaż kolejnych. Wygrywamy z konkurencją ceną i jakością, bo jako jedyni w kraju montujemy technologię firmy „TeeJet”, jest to technologia z górnej, światowej półki - tłumaczy Gabriel Różycki.
Puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Żninie Józefy Błajet za najciekawszą ofertę szkółkarską otrzymał Zakład Szkółkarski Żywotnik ze Żnina. Edward Tuczyński żnińskie targi uznał za zjawisko fenomenalne - kiedy inne tego typu działania upadają, targi w Żninie się rozrastają, przybywa wystawców i zwiedzających, którzy z zapałem kupują jakby minął kryzys, co jest dla sprzedawcy bardzo budującym zjawiskiem. - Ostatni raz wystawialiśmy się na tych targach przed 6 laty, oczywiście odwiedzaliśmy targi obserwując jak się rozwijają. Uważamy, że warto i wręcz trzeba się wystawiać i promować, mimo że nasz zakład istnieje od 36 lat, to odwiedzali nasze stoisko klienci, którzy nas nie znają. Na sam detal się nie nastawiamy, ale zainteresowanie naszą wystawą na targach było bardzo duże, zwiedzający nabywali nasze rośliny, zapowiadali wizytę w zakładzie. Pytali o szkodniki, choroby, o ich zwalczanie. Pozostaje tylko pogratulować takiej inicjatywy i rozwoju targów - powiedział Edward Tuczyński.

     Puchar wójta Dąbrowy Mogileńskiej Marcina Barczykowskiego dla najlepszego wystawcy z terenu gm. Dąbrowa Mogileńska, otrzymała Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dąbrowie. Tadeusz Popielarz przyznał, że są jedną z nielicznych już Gminnych Spółdzielni w kraju, ale starają się, by tradycja przetrwała.  - Na tragach w Żninie jesteśmy od samego początku, to nasz kolejny puchar, wielka niespodzianka i zadowolenie. Nawiązaliśmy nowe kontakty, możemy mówić o korzyściach płynących z targów. Promowaliśmy na targach mieszalnię pasz i pieczywo, sytuacja jest coraz trudniejsza w branży rolniczej - podkreślił Tadeusz Popielarz. Przyznał, że z pieczywem weszli już na teren żnińskiego powiatu i zamierzają brnąć z nim dalej.
     Puchar publiczności za najciekawszą ekspozycję XVII Pałuckich Targów Rolnych otrzymała firma Inter-Vax ze Żnina. - Nie spodziewaliśmy się, że kolejny raz ten puchar trafi do nas, świadczy to o tym, że publiczność, a zwłaszcza nasi klienci, doceniają nas jako firmę, jako partnera w działaniu. Myślę, że na takie wyróżnienie pracuje się przez cały rok, że wpływa na to podejście do klienta, dobra współpraca. Jesteśmy dumni, bo świadczy to o zaufaniu do naszej firmy i naszych pracowników. Cieszę się, że został też nadany drugi puchar i że jeszcze jeden wystawca otrzymał puchar publiczności - powiedział Wacław Górny, który po otrzymaniu pucharu z rąk Zofii Kozłowskiej przekazał go swoim pracownikom.
     W tym roku przyznano też drugą nagrodę publiczności.
     - Lata doświadczeń nauczyły nas, że z „Inter-Vaxem” trudno jest wygrać, dlatego stwierdziliśmy, że przyznamy dwa puchary, dla tej firmy, która zwycięży i dla tej z drugiej lokaty - poinformował Dominik Księski.
     Puchar publiczności za bardzo ciekawą ekspozycję XVII Pałuckich Targów Rolnych otrzymał więc Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie.
     Grażyna Mielcarzewicz odbierając puchar w imieniu szkoły przyznała, że nie spodziewali się takiego wyróżnienia, za które bardzo dziękują. - Mamy już pomysł na przyszły rok, na kolejny rok, cieszymy się, że podobała się wystawa, były nawet łzy w oku kiedy dziadek opowiadał wnukowi jak wyglądała praca w rolnictwie dawniej. Pokazaliśmy jak wyglądała wieś wiele lat temu, serdecznie dziękujemy i bardzo się cieszymy - mówiła Grażyna Mielcarzewicz.

 

Puchar burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych otrzymał Urząd Skarbowy w Żninie

     fot. Sylwia Wysocka

Puchar dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Romana Sassa za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa otrzymało żnińskie biuro ARiMR

        fot. Sylwia Wysocka

Puchar prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszarda Kierzka za najciekawszą ofertę ogrodniczą otrzymała Szkółka Krzysztofa Słowińskiego

         fot. Sylwia Wysocka

Puchar wójta Dąbrowy Mogileńskiej Marcina Barczykowskiego dla najlepszego wystawcy z terenu gm. Dąbrowa Mogileńska otrzymała Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Dąbrowie, a puchar odebrał Tadeusz Popielarz

           fot. Sylwia Wysocka

Wybór publiczności: „Inter-Vax” i ZSP Gąsawa wraz z organizatorami

         fot. Sylwia Wysocka

Puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Żninie Józefy Błajet za najciekawszą ofertę szkółkarską otrzymał Zakład Szkółkarski Żywotnik ze Żnina

         fot. Sylwia Wysocka

Puchar burmistrza Barcina Michała Pęziaka za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą na Pałuckich Targach Rolnych otrzymał „Agrofart” Marcin Różycki z Gniewkowa

    fot. Sylwia Wysocka

 

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1124 (35/2013)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry