Napisali o targach:

Wieści Rolnicze (s. 66)

Nowa Zagroda Nowoczesna Firma Wieści rolnicze
Tygodnik Poradnik Rolniczy TVP Bydgoszcz UNIGUM Wieści rolnicze
Ogólnopolskie czasopismo specjalistyczne Bydło MOTOfarmer Nowy Raport Rolny  
       

 

 

Puchary XIX Pałuckich Targów Rolnych i XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Żninie

 

TARGOWE

 

1. puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes za najciekawszą ofertę w branży budowlanej – Florian Centrum, Kutno

 

2. puchar marszałka woj. kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń – Dramiński SA, Olsztyn

 

3. puchar starosty powiatu żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego – Żywotnik, Żnin

 

4. puchar starosty powiatu nakielskiego Tomasza Miłowskiego za najciekawszą ekspozycję wystawcy  z powiatu nakielskiego – KP ODR, Minikowo

 

5. puchar przewodniczącej Rady Powiatu w Żninie Józefy Błajet za najciekawszą ofertę nawozów i środków ochrony roślin - SOLMAG AGRO Maciej Jasiński, Solec Kujawski

 

6. puchar przewodniczącego Rady Powiatu w Nakle Radosława Mrugowskiego za najciekawszą ofertę pasz – Wytwórnia pasz PIAST Sp. z o.o., Gołańcz

 

7. puchar burmistrza Barcina Michała Pęziaka za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa – BS PAŁUKI, Żnin

 

8. puchar burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego za najciekawszą ofertę w branży spożywczej – IMPRESS Maria Wietrzykowska, Gołuchów

 

9. puchar burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych – UNIGUM Zbigniew Wrotek, Toruń

 

10. puchar burmistrza Szubina Artura Michalaka za najciekawszą ofertę ogrodniczą – Gospodarstwo Szkółkarskie Marek Wędrowski, Kolincz

 

11. puchar burmistrza Kcyni Marka Szarugi za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą na Pałuckich Targach Rolnych – Farmer Laura Kulik, Żnin

 

12. puchar burmistrza Janowca Wlkp. Macieja Sobczaka za najciekawszą ofertę szkółkarską – Szkółka Drzew Owocowych, Ozdobnych Krzysztof Karwacki, Gniezno

 

13. puchar burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego za najciekawszą ofertę motoryzacyjną – Moto Budrex-Auto Sp. z o.o., Bydgoszcz

 

14. puchar wójta Dąbrowy Mogileńskiej Marcina Barczykowskiego dla najlepszego wystawcy z terenu gm. Dąbrowa Mogileńska – Zagroda Kwiatowa Lisieccy, Szczepanowo

 

15. puchar publiczności za najciekawszą ekspozycję XIX  Pałuckich Targów Rolnych w Żninie - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Spółka Jawna, Żnin

 

16. puchar publiczności za bardzo ciekawą ekspozycję XIX Pałuckich Targów Rolnych w Żninie - Hurtownia Rolnik Sp. j. Pulikowski Leszek Pulikowski Ryszard, Strzelno

 

 

Wyróżnienia targowe:

 

LIPRO Petrol, Żnin

 

Platinum Oil Wielkopolskie Centrum Dystrybucji sp. z o.o., Baranowo

 

ARTMANN Artur Bandyszewski, Czołowo

 

Agromarket Jaryszki Odział Żnin

 

Przedsiębiorstwo "ARKOP" Sp. z o.o., Bukowno

 

SONAROL Sp.j. Najda, Jedwabne

 

 

 

TRZODA

 

puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego za superczempiona Pałuckiej Wystawy Trzody Chlewnej – Mieczysław Gołaś, Kijewo

 

czempion

 

1. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniewa Witczaka za czempiona w kategorii loszek krzyżówkowych – Józef Waźbiński, Żnin

 

2. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za czempiona w kategorii loszek wbp - Andrzej Januszewski, Gościeradz

 

3. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za czempiona w kategorii loszek pbz - Mieczysław Gołaś, Kijewo

 

4. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za czempiona w kategorii knurków mieszańcowych – Agro-Wronie Sp. z o.o. we Wroniu

 

5. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w  Janowcu Wlkp. Ryszarda Majchrzaka za czempiona w kategorii knurków rasy wbp – Robert Boniecki, Małszyce

 

6. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za czempiona w kategorii knurków rasy pbz - Mieczysław Gołaś, Kijewo

 

7. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie Grzegorza Koziełka za czempiona w kategorii knurków rasy pietrain – Marek Gręźlikowski, Dobrzejewice

 
wiceczempion

 

1. puchar przewodniczącego Rady Gminy  w Orchowie Władysława Jakubowskiego za wiceczempiona w kategorii loszek krzyżówkowych – Alina Marek Gic, Wenecja

 

2. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za wiceczempiona w kategorii loszek krzyżówkowych – Andrzej Januszewski, Gościeradz

 

3. puchar przewodniczącej Rady Miejskiej Teresy Kujawy za wiceczempiona w kategorii loszek rasy wbp - Andrzej Januszewski, Gościeradz

 

4. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za wiceczempiona w kategorii loszek rasy wbp – Aleksandra Wysocka, Wronie

 

5. puchar wójta Rogowa Józefa Sosnowskiego za wiceczempiona w kategorii loszek rasy pbz – Dariusz Kaczmarek, Kołodziejewo

 

6. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za wiceczempiona w kategorii loszek rasy pbz – Józef Waźbiński, Żnin

 

7. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzemesznie Ludwika Macioła za wiceczempiona w kategorii loszek rasy pbz – Robert Boniecki, Małszyce

 

8. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za wiceczempiona w kategorii knurków rasy wbp - Aleksandra Wysocka, Wronie

 

9. puchar burmistrza Łabiszyna Jacka Kaczmarka za wiceczempiona w kategorii knurków rasy pbz - Mieczysław Gołaś, Kijewo

 

10. puchar dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Owczarza wiceczempiona w kategorii knurków rasy pbz – Robert Boniecki, Małszyce

 

11. puchar Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus” za wiceczempiona w kategorii knurków mieszańcowych - Mieczysław Gołaś, Kijewo

 

 

BYDŁO

 

puchar prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszka Hądzlika za superczempiona w kategorii bydła mlecznego – Grzegorz Ciszak, Mamlicz

 

czempion

 

1. puchar dyrektora Agencji Rynku Rolnego Tadeusza Zaborowskiego za czempiona XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic do 16. miesięcy – Maciej Maciejewski, Dąbrówka Barcińska

 

2. puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Szubinie Remigiusza Kasprzaka za czempiona XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic powyżej 16. miesięcy - Maciej Maciejewski, Dąbrówka Barcińska

 

3. puchar dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Romana Sassa za czempiona XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii krów mlecznych – Grzegorz Ciszak, Mamlicz

 

wiceczempion

 

1. puchar przewodniczącego Rady Gminy w Gąsawie Mariusza Kazika za wiceczempiona XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic do 16. miesięcy – Marek Sobociński, Wójcin

 

2. puchar przewodniczącego Rady Gminy w Rogowie Tomasza Michalczaka za wiceczempiona XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii jałowic powyżej 16. miesięcy - Grzegorz Ciszak, Mamlicz

 

3. puchar prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszarda Kierzka za wiceczempiona XIII Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w kategorii krów mlecznych - Maciej Maciejewski, Dąbrówka Barcińska

 

 

WYSTAWA DROBNEGO INWENTARZA

 

czempion

 

1. puchar wójta Gąsawy Błażeja Łabędzkiego za czempiona w kategorii drobiu ozdobnego – Anna Roszewska, Karbowo/Brodnica

 

2. puchar wójta Jezior Wielkich Zbysława Woźniakowskiego za czempiona w kategorii królików -

 Waldemar Wejnerowski, Koronowo



3. puchar wójta Orchowa Jacka Misztala za czempiona w kategorii gołębi – Wilhelm Kühl, Grimmen

 

4. puchar przewodniczącej Rady Miejskiej w Barcinie Krystyny Barteckiej za czempiona w kategorii szynszyli – Bogusława Plewacka, Złotniki Kujawskie

 

wiceczempion

 

1. puchar prezesa Bydgoskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Marka Porazińskiego za wiceczempiona w kategorii drobiu ozdobnego – Ewa Trojak, Czersk

 

2. puchar prezesa Bydgoskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Marka Porazińskiego za wiceczempiona w kategorii królików – Dorota Ziółkowska, Bydgoszcz

 

3. puchar prezesa Bydgoskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Marka Porazińskiego za wiceczempiona w kategorii gołębi – Sławomir Batkiewicz, Szczecin

 

 

 

     

     

 

      XIX Pałuckie Targi Rolne i XIII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 22-23 sierpnia 2015 r.

 

     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie nad Jeziorem Czaplem. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

     Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 11.00 a 18.00, a w niedzielę - między 9.00 a 17.15 na pięknej trawiastej plaży nad Jeziorem Czaple w Żninie.

     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą Urzędu Miejskiego w Żninie oraz firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.

     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

     Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiana jest trzoda chlewna, bydło oraz króliki, drób, gołębie i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje.

    Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące Pałuckich Targów Rolnych z roku 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, a także z przedwojennych targów. Ponadto dostępne są także zdjęcia z dotychczasowych targów, które znajdują się w naszej galerii.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry