Pałuckie Targi Rolne, zawody kajakowe, osada

     Kto chce poczuć smak sportowej rywalizacji i zaznać emocji, jak na olimpiadzie w Brazylii, koniecznie powinien przyjść na plażę Jeziora Czaplego w Żninie, gdzie już w niedzielę rozpoczną się Zawody Kajakowe o Puchar Pałuckich Targów Rolnych 2016.

* Adamski Marek Zakłady Zbożowe, Żnin

* Agro-Instal Paweł Chudy, Krobia

* Agromarket Jaryszki oddział Żnin

* All Ant, Rybnik

* Bogart Tadeusz Bogacz, Gniewkówiec

* Centrum Hurtowe Pasz, Mogilno

* Eko-Rol, Rogowo

* Gospodarstwo Ogrodnicze Bożena i Dariusz Granowscy, Dębówka

* Inter-Vax, Żnin

* Ogrodnictwo Andrzej Weber, Grudziądz

* PHUP Kapri Renata Koperska, Rogowo

* Pitern, Wysogotowo

* Team-Rol, Pyrzyce

* Unigum, Żnin

Votum S.A., Wrocław

Zespół Szkół Niepublicznych, Gąsawa

     Jubileuszowe XX Pałuckie Targi Rolne dostarczą wszystkim nie tylko atrakcji związanych z pokazami i prezentacją nowoczesnych technologii rolniczych oraz wyjątkowych zwierząt. Na niedzielę (21 sierpnia) na 9.30 zaplanowane zostały bowiem Zawody Kajakowe o Puchar Pałuckich Targów Rolnych 2016.

     Odbędą się one na wodach Jeziora Czaplego przy Porcie Żnin, a uczestnikami będą przedstawiciele firm wystawiających się podczas tegorocznych Targów. Do chwili obecnej zgłosiło się do Zawodów 16 osad.

     Rywalizacja przeprowadzona będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie przeprowadzona będzie czasówka. Wyłoni ona najszybszą ósemkę do ćwierćfinału, który odbędzie się w drugim etapie. Ten z kolei etap będzie przeprowadzony systemem pucharowym, gdzie przegrany odpada.

     Zawody odbędą się na 2-osobowych kajakach turystycznych. Każdy uczestnik na miejscu przy zgłoszeniu będzie losował kajak. Osady będą miały do pokonania ok. 100 m, a trasa wyznaczona będzie wzdłuż kąpieliska miejskiego. Na jednym końcu znajdować się będzie linia startu i mety, a na drugim boja zwrotna, którą należy ominąć prawą burtą.

     Osady, które zajmą miejsca I-III otrzymają puchary i dyplomy, natomiast wszyscy zawodnicy – dyplomy uczestnictwa w Zawodach.

     Organizatorem zmagań jest Miejski Ośrodek Sportu W Żninie we współpracy z Wydawnictwem Dominika Księskiego Wulkan.

Mirosława Roszak, 19 VIII 2016

Regulamin Zawodów Kajakowych o Puchar Pałuckich Targów Rolnych 2016.

 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry