Żnin, XX Pałuckie Targi Rolne, zawody, kajak

Osada reprezentująca Zakłady Zbożowe Marka Adamskiego ze Żnina: Dawid Kołodziejski i Mateusz Olszowy zwyciężyła w Zawodach Kajakowych o Puchar Pałuckich Targów Rolnych.

Puchar zwycięzców odebrała osada reprezentująca Zakłady Zbożowe Marek Adamski w Żninie Dawid Kołodziejski i Mateusz Olszowy fot. Karol Gapiński
Pojedynek osad, które w ostatecznym rozrachunku zajęły dwie czołowe lokaty. Z lewej triumfatorzy wyścigu i całych zawodów - reprezentanci Zakładów Zbożowych Marka Adamskiego, z prawej zdobywcy drugiego miejsca - para reprezentująca „Inter-Vax“ fot. Arkadiusz Majszak
Pojedynek osad, które w ostatecznym rozrachunku zajęły dwie czołowe lokaty. Z lewej triumfatorzy wyścigu
i całych zawodów - reprezentanci Zakładów Zbożowych Marka Adamskiego, z prawej zdobywcy drugiego miejsca - para reprezentująca „Inter-Vax“ fot. Arkadiusz Majszak

Zawody kajakowe, które rozegrano w minioną niedzielę na Jeziorze Małym Żnińskim, były jedną z atrakcji jubileuszowych Pałuckich Targów Rolnych. Do zawodów zgłosiło się 17 osad reprezentujących firmy, które wystawiały się na XX Pałuckich Targach Rolnych. Ostatecznie w sportowej rywalizacji wzięło udział 5 osad.
     Zawody rozgrywano przy rzęsiście padającym deszczu, a kajakarze rywalizowali systemem każdy z każdym. Kajakarskie dwójki ścigały się na dystansie 100 metrów. Reprezentanci Zakładów Zbożowych Marka Adamskiego ze Żnina Dawid Kołodziejski i Mateusz Olszowy wygrali wszystkie wyścigi i to im przypadło pierwsze miejsce. Drugie miejsce, notując jedną porażkę, zajęli zawodnicy reprezentujący Inter-Vax ze Żnina. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Ogrodnictwa Andrzeja Webera z Grudziądza, którzy dwukrotnie przekraczali linię mety jako zwycięzcy, a dwa razy jako pokonani. Czwarte miejsce z jednym zwycięstwem na koncie przypadło reprezentacji Centrum Hurtowego Pasz z Mogilna. Piąte miejsce zajęła jedyna w zawodach para mieszana reprezentująca Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, której pomimo ambitnej postawy nie udało się wygrać żadnego wyścigu. Pozostałe firmy reprezentowały pary męskie.
     Sędzią głównym zawodów był Jakub Bogdański, a obsługę techniczną sprawował Arkadiusz Wójciak. Drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymały puchary Pałuckich Targów Rolnych.
     Organizatorami Zawodów Kajakowych byli Miejski Ośrodek Sportu w Żninie przy współpracy Wydawnictwa Dominika Księskiego Wulkan.