Żnin, XX Targi Rolne, Inter-Vax, Algeria
    
     Podczas zamknięcia tegorocznych targów rolnych jeden z organizatorów Dominik Księski podkreślał, że firma Inter-Vax zaczęła wychodzić ze swoją działalnością poza województwo kujawsko-pomorskie. Rozmowy na najwyższym szczeblu dotyczą jednak interesów wykraczających nawet poza granice Europy.

Podczas targów stoisko „Inter-Vaxu“ i Wacława Górnego odwiedził Cherif Khali, konsul z ambasady Algierii (na zdjęciu z lewej) fot. Magdalena Kruszka
Podczas targów stoisko „Inter-Vaxu“ i Wacława Górnego odwiedził Cherif Khali, konsul z ambasady Algierii (na zdjęciu z lewej) fot. Magdalena Kruszka

     Stoisko firmy Inter-Vax drugiego dnia targów odwiedził konsul ambasady Algierii Cherif Khali, który z Wacławem Górnym, właścicielem Inter-Vaxu rozmawiał o rynku algierskim i możliwościach współpracy.
     Cherif Khali opowiadał, że rynek algierski otwarty jest na cały świat, także na Polskę. Nie ma tam jednego partnera, lecz otwarci są na współpracę. Algieria ma także wiele pieniędzy do zainwestowania w rozwój kraju. Jest to 260 mld dolarów, z których część na pewno zostanie przeznaczona na rolnictwo, bo jest to sektor priorytetowy dla tego kraju. Algierii zależy na tym, aby z obu stron była chęć współpracy, więc nie chodzi tylko o to, aby wejść z własnym produktem na rynek algierski, ale żeby otworzyć tam działalność. Konsul sugerował, że można by w Algierii otworzyć fabrykę, w której produkowano by części maszyn i oferowano serwis. Wówczas można by prowadzić sprzedaż nawet na całą Afrykę czy Amerykę Łacińską. Algieria jest także zainteresowana zdobywaniem wiedzy i pozyskiwaniem nowych technologii. W zamian Algieria jest gotowa zaoferować energię w postaci gazu, gdyż problem Polski dotyczący energii jest znany w Algierii.
     Wacław Górny przyznał, że nie jest w stanie kupić gazu, a jedynie coś, co jest związane z produkcją rolną. Stwierdził, że jego firma jest gotowa zaoferować jedynie szkolenia i to nie tylko dotyczące maszyn, ale też począwszy nawet od uprawy i ochrony roślin, a skończywszy na serwisie maszyn i technologiach. Cherif Khali i Wacław Górny wymienili ze sobą kontakty i na temat potencjalnej współpracy będą jeszcze rozmawiać.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1280 (34/2016)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry