Terminy targów w kolejnych latach:
25-26 sierpnia 2018
24-25 sierpnia 2019
Otwarcie XXI
Pałuckich Targów Rolnych
Wystawa Drobnego Inwentarza
Gala wręczenia
pucharów wystawcom
Puchary od publiczności
Rozmowy z wystawcami
Pierwszy dzień targów
w obiektywie
Drugi dzień targów
w obiektywie

Już za trzy tygodnie na Pałuckich Targach Rolnych zwiedzający będą mogli zobaczyć nie tylko ofertę stałych bywalców targowych, ale też ciekawą ofertę firm debiutujących.

Firmy wystawiennicze przygotowały szeroką gamę ciągników fot. Remigiusz Konieczka
Firmy wystawiennicze przygotowały szeroką gamę ciągników fot. Remigiusz Konieczka

     Na tę chwilę na XXI Pałuckie Targi Rolne zgłosiło się ponad 180 firm reprezentujących najważniejsze branże, a mianowicie: budowlaną, spożywczą, maszyn i urządzeń, doradztwa, materiałów i usług różnych, nasiennictwa, nawozów i środków ochrony roślin, ogrodnictwa, szkółkarstwa, żywienia zwierząt i pszczelarstwa. Do tego trzeba dodać hodowców zwierząt, i już mamy około 200 wystawców.
     Tegoroczne Pałuckie Targi Rolne zapowiadają się niezwykle ciekawie, z różnych powodów. Największa niespodzianka, jaką w tym roku organizatorzy przygotowali dla zwiedzających, jest lokalizacja - już nie w parku nad Małym Jeziorem, a na terenie dawnej Cukrowni Żnin. Taka zmiana stała się możliwa dzięki uprzejmości właścicieli firmy Arche, która jest właścicielem terenu.
     Na targach wyeksponowane zostanie to, co rok w rok cieszyło się największym zainteresowaniem: ogrodnictwo i drobny inwentarz. Kiedy dorośli będą wybierać coś z bogatej oferty szkółkarskiej, by upiększyć swój balkon lub ogród, dzieci pobiegną pogłaskać króliki albo szynszyle.
     Już dziś wiadomo, że będzie 56 stoisk ogrodniczych z bylinami, cebulkami, krzewami, kwiatami doniczkowymi, figurami i meblami ogrodowymi.
     Na targach nie zabraknie również tego, bez czego rolnictwo się obejść nie może, czyli maszyn i urządzeń. Firma Agromarket ze Żnina pokaże ciągniki, kombajny marki Deutz-Fahr i ładowarki teleskopowe. Hurtownia Rolnik ze Strzelna zaprezentuje ciągniki marki Same, Deutz-Fahr, maszyny zielonkowe Krone, opryskiwacze Bury, MGM, pługi i maszyny uprawowe Opall Agri, POM Brodnica, Bomet oraz oryginalne i zamienne części, oleje i środki smarne. Firma Horus z Pakości zajmuje się produkcją opryskiwaczy polowych zaczepianych o pojemności od 1.500 l do 3.000 l. Prowadzi też modernizację używanych opryskiwaczy. Firma oferuje również części zamienne, takie jak: elektrozawory, pompy, komputery, rozdzielacze i inne. Spółka Agro-Sieć Maszyny z Chełmna zaprezentuje szeroką gamę sprzętu, którego jest dilerem, czyli ciągników i maszyn John Deere, Vaderstad, Kverneland, JCB, Joskin, Samasz i AVR.
     Ładowarki kołowe polskiej marki SCHMiDT zobaczymy na stoisku firmowym producenta z Chojnowa. Podczas tegorocznych targów nie zabraknie również stoiska firmy Inter-Vax. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą i nie znają tej żnińskiej firmy, uświadamiamy, iż Inter-Vax jest najlepszą w Polsce firmą zajmującą się sprzedażą i serwisem ciągników Zetor. Sprzętu tej marki z pewnością nie zabraknie na targach. Przedsiębiorstwo Wacława Górnego zajmuje się również sprzedażą maszyn rolniczych, części do maszyn i ciągników rolniczych, części do samochodów, zbiorników do paliwa, stali, sprzętu ogrodniczego, elektronarzędzi, folii, siatek, sznurków, środków ochrony roślin, materiału siewnego, pasz i koncentratów.
     Tegoroczne targi to nie tylko impreza dla stałych i uznanych bywalców. Organizatorzy oferują przestrzeń tym, którzy dopiero chcą się pokazać, tym, którzy Żnin odwiedzają pierwszy raz. Poniżej przedstawiamy najważniejszych debiutantów XXI Pałuckich Targów Rolnych.
     Jednym z nich jest Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza z Biecza, która produkuje ekologiczne kotły c.o. klasy 5, a istnieje na rynku od 67 lat. Firma Anrepi Andrzeja Pisarczyka z Zielonej Góry zaprezentuje ciekawą ofertę z branży spożywczej. Będzie można spróbować serów austriackich długo dojrzewających. Firma Stoldex z Puszczykowa zaprezentuje ciekawą ofertę stołów i krzeseł. Spółka BMG Pelleting Experts z Gdańska do stolicy Pałuk zawita z ofertą kotłów i palników na pellet drzewny.
     Polski producent oświetlenia i wiązek elektrycznych dla motoryzacji, firma Fristom z Sicienka, zaprezentuje nowość w postaci lampy oświetlenia dysz opryskiwaczy. Fristom wykonuje produkty w technologii LED i żarówkowe. Oferuje lampy robocze, ostrzegawcze, tylne zespolone, obrysowe, oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
     Firma Obrol z Kruszewni ma 26-letnie doświadczenie w branży rolniczej. Specjalizuje się w zaprawianiu i sprzedaży nasion rzepaku, pszenicy oraz kukurydzy. Obrol jest ponadto producentem preparatów do wspomagania środków ochrony roślin, takich jak Olbras, Efectan, T-Fungin oraz Pest-Aut do czyszczenia zbiorników opryskiwaczy.
     Państwo Beata i Sławomir Stasikowie z Tarnowa są reprezentantami branży ogrodniczej i na targach pokażą bogatą ofertę cebul kwiatowych. Z miejscowości Węże przyjedzie właścicielka Gospodarstwa Ogrodniczego Krystyna Replin, która zaprezentuje kwiaty doniczkowe. Produkcją szczepionego materiału ozdobnego, sadzonek leśnych oraz podkładek do szczepienia zajmuje się Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie Zdzisława i Wiktora Trochonowiczów z Sompolna. Z ofertą bylin, kwiatów i krzewów ozdobnych przyjedzie Krzysztof Hermanowski z Wojciechowic. Firma PHU Paweł Gawrysiak z Przedecza, która również zadebiutuje na targach, zajmuje się bezpośrednim importem i sprzedażą kwiatów doniczkowych domowych i rabatowych z Holandii oraz Niemiec.
     Kolejny debiutant, czyli goleniowska firma RWE-TRADE, jest przedstawicielem handlowym Gruppo Carli, producenta bio-lucerny. Ostatnim z debiutantów jest VitalFields z Tallina, która to firma oferuje cyfrowe rozwiązania do zarządzania gospodarstwem rolnym. System jest utworzony do planowania, zarządzania i analizowania wszystkich prac prowadzonych na polu, włączając w to szybki ich przegląd oraz raportowanie wszystkich użytych materiałów, porównanie sezonów, statystyki oraz wiele innych funkcji.
     Teren targowy zostanie otwarty w sobotę 19 sierpnia o 10:30. Do rozpoczęcia imprezy pozostały trzy tygodnie.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1328 (30/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry