Terminy targów w kolejnych latach:
25-26 sierpnia 2018
24-25 sierpnia 2019
Otwarcie XXI
Pałuckich Targów Rolnych
Wystawa Drobnego Inwentarza
Gala wręczenia
pucharów wystawcom
Puchary od publiczności
Rozmowy z wystawcami
Pierwszy dzień targów
w obiektywie
Drugi dzień targów
w obiektywie

Na wystawach regionalnych nagradzani są hodowcy świń, u których Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej Polsus prowadzi ocenę wartości użytkowej i hodowlanej oraz realizujący Krajowy Program Hodowlany.

Wyróżnieni hodowcy świń z Markiem Mońko i Janem Biegniewskim fot. Remigiusz Konieczka
Wyróżnieni hodowcy świń z Markiem Mońko i Janem Biegniewskim fot. Remigiusz Konieczka

     W związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń, Zarząd Główny Polsusu podjął uchwałę o tym, by nie prezentować świń na wystawach. Zainteresowani mogli obejrzeć prezentację na telebimie ustawionym przy stanowisku Polsusu (obok sceny). Została stworzona w kilku gospodarstwach i prezentowała wyniki hodowców.
     Ci najlepsi zostali nagrodzeni za wyniki hodowlane uzyskane w 2016 roku oraz za realizację Krajowego Programu Hodowlanego. Otrzymali je: Bartosz Czarniak, Andrzej Januszewski, Zenon Bergman, Zbigniew Ziółkowski, Sławomir Homeja, Wojciech Balewski, Andrzej Kabat, Ośrodek Hodowli Zwierząt Zarodowych sp. z o.o. w Chodeczku, Renata Watkowska, Grzegorz Warachowski.
     Nagrody wręczył Jan Biegniewski, prezes Pomorsko-Kujawskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej w Bydgoszczy.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1332 (34/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry