VI Plebiscyt Sportowy na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej
   


    O wyborze sportowca roku decydowali czytelnicy, przysyłając do redakcji kupony. O wyborze trenera i działacza roku zadecydowała komisja plebiscytowa, czyli dziennikarze na co dzień parający się sportem w gazecie. Trenerem roku został Jacek Zbytniewski ze Strzelna, a działaczem roku Henryk Różycki z Dąbrowy.

pleb11-m.jpg
Zbiorowe zdjęcie wszystkich nagrodzonych w plebiscycie sportowym razem z samorządowcami gmin i starostwa powiatu mogileńskiego                                                      fot. Paweł Lachowicz

    23 lutego w mogileńskim pubie Patryk odbył się uroczysty bankiet, na którym wręczono puchary, nagrody i statuetki w VI Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej'2006. W tegorocznym polebiscycie czytelnicy nadesłali 1.410 kuponów, w tym 6 nieważnych.
    SPORTOWIEC ROKU 2006
plebs9-m.jpg
Henryk Różycki z Dąbrowy został wyróżniony tytułem "Działacz Roku 2006"  
                              fot. Paweł Lachowicz
plebs3-m.jpg
Od lewej: wicestarosta Przemysław Zowczak, trener roku Jacek Zbytniewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Strzelnie Stanisław Popielewski i Magdalena Stawska, która w plebiscycie zajęła VIII miejsce                fot. Paweł Lachowicz
plebs2-m.jpg
Gębice i okolice okazały się prawdziwym zagłębiem sportowym w tegorocznej edycji plebiscytu. Od lewej: Grzegorz Szwarckopf zajął III miejsce, triumfator plebiscytu Lucjan Skowroński i Grzegorz Wieczorek, który zajął VII miejsce. fot. Paweł Lachowicz
pleb10-m.jpg
Starosta mogileński Tomasz Barczak gratuluje Marice Popowicz, która w tym roku zajęła II miejsce   fot. Paweł Lachowicz
plebs1-m.jpg
Dominik Księski gratulując zwycięstwa Lucjanowi Skowrońskiemu wolał zastosować chwyt obezwładniający. Ostatecznie nasz triumfator trenuje karate.                                                  fot. Paweł Lachowicz
plebs8-m.jpg
Na bankiecie jazzowe klimaty grali Zygmunt Ornatek i Asia Schenke
                              fot. Paweł Lachowicz
    Kolejne miejsca w naszym plebiscycie zajęli:
    1. Lucjan Skowroński - 1.402 pkt
    Najpopularniejszym sportowcem zdaniem czytelników naszej gazety został Lucjan Skowroński. Mieszka w Bielicach (gm. Mogilno), uprawia karate w Inowrocławskim Klub Karate. W roku 2006 aż 15-krotnie stawał na podium zawodów w kraju i za granicą. Jak sam uważa, największy swój sukces wywalczył na turnieju w Holandii, gdzie w silnie obsadzonych turnieju zajął III miejsce. Jego trenerem klubowym jest Arkadiusz Padniewski. Poza uprawianiem karate, gra w piłkę nożną w MUKS Bielice, będąc filarem obrony zespołu juniorów młodszych drużyny Tomasza Wonorskiego.
    2. Marika Popowicz - 1.319 pkt
    Marika Popowicz triumfowała w naszym plebiscycie w ubiegłym roku. Uprawia lekkoatletkę w Zawiszy Bydgoszcz, jest mieszkanką Kruchowa (gm. Trzemeszno). Należy do reprezentacji Polski juniorów i szerokiej kadry olimpijskiej, przed przyszłorocznymi igrzyskami w Pekinie. Otrzymuje stypendium sportowe Rady Miejskiej Trzemeszno. W 2006 r. wywalczyła 4 złote medale mistrzostw Polski juniorek (100 m, 200 m i w sztafecie 4 razy 400 m oraz w biegu na 200 m w hali). Jest rekordzistką Polski juniorek na 200 m w hali. Zajęła V miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek w Pekinie w sztafecie 4 razy 100 m, rozgrywanych w sierpniu 2006 r.
    3. Grzegorz Szwarckopf - 1.241 pkt
    Grzegorz Szwarckopf jest miejskim strażnikiem w Mogilnie, mieszka w Gębicach, trenuje piłkę nożną w Noteci Gębice, najstarszym klubie gminy Mogilno, który w roku obchodzi 85-lecie powstania. Jest kapitanem beniaminka A klasy, podporą obrony i pomocy gębickiego klubu. W przeszłości był piłkarzem Pogoni Mogilno, z którą grał w V lidze. Kontynuuje rodzinne sportowe tradycje, bowiem jego brat Marian Szwarckopf również był piłkarzem między innymi Noteci Gębice, Pogoni Mogilno i III-ligowej Polonii Bydgoszcz.
    4. Karol Kramkowski - 1.029 pkt
    Karol Kramkowski mieszka w Orchowie, jest siatkarzem Zespołu Szkół Zawodowych w Strzelnie. To głównie dzięki jego grze ZSZ Strzelno prowadzone przez Michała Piotrowicza wywalczyło mistrzostwo powiatu mogileńskiego w siatkówce i grało w zawodach wojewódzkich. Jest najlepszym siatkarzem gminy Orchowo. Wygrał wszystko co było do wygrania w mistrzostwach gminy, od zawodów w parach poprzez trójki do zwykłej 6-osobowej siatkówki.
    5. Michał Kachniarz - 903 pkt
    Michał Kachniarz uprawia piłkę nożną w Zjednoczonych Trzemeszno, jest filarem defensywy TLKS i najlepszym piłkarzem Zjednoczonych w rundzie jesiennej. Cechuje się bardzo dobrą kondycją, jest obdarzony bardzo dobrym strzałem z dystansu. W lidze halowej broni barw Izotransu Trzemeszno.
    6. Ireneusz Waliszewski - 797 pkt
    Ireneusz Waliszewski jest piłkarzem Hetmana Orchowo, kapitanem drużyny. Niezwykle waleczny i oddany zawodnik, prawdziwy lider Hetmana. Dobry duch drużyny. Potrafi zagrać na każdej pozycji oprócz bramkarza. W przeszłości grał w Tarancie Wójcin.
    7. Grzegorz Wieczorek - 780 pkt
    Grzegorz Wieczorek uprawia bilard, jest mieszkańcem Gębic. Wielki propagator gry w bilarda na ziemi mogileńskiej. Startuje w wielu imprezach na terenie całego kraju, zajmując czołowe lokaty.
    8. Magdalena Stawska - 655 pkt
    Magdalena Stawska trenuje piłkę ręczną w Alfie Strzelno. Jest to bardzo efektownie grająca zawodniczka, podopieczna trenera Jacka Zbytniewskiego. Bardzo szybka i sprytna szczypiornistka, potrafi na siebie wziąść ciężar gry i zdobyć kluczową bramkę. W roku 2006 wywalczyła wicemistrzostwo województwa w licealiadzie. Srebrny medal jest powtórką z roku 2005, kiedy również zespół trenera Zbytniewskiego zdobył srebro.
    9. Piotr Dołyk - 512 pkt
    Piotr Dołyk jest piłkarzem Zjednoczonych Trzemeszno. Mieszkaniec Zielenia powrócił do gry w piłkę i stał się liderem zespołu. On decyduje o obliczu trzemeszeńskiego klubu w środku pola. Jesienią 2006 roku zdobył aż 11 bramek. Poza grą w A klasie reprezentuje Trzemeszno w Oldboyach, grających w Wielkopolskiej Lidze Weteranów oraz lidze halowej, gdzie broni barw PPZ Trzemeszno.
    10. Malwina Konkolewska - 487 pkt
    Malwina Konkolewska jest siatkarką Sokoła Mogilno i studentką UAM Poznań. Jest bezdyskusyjną liderką zespołu II-ligowego. W poprzednim sezonie wywalczyła z zespołem III miejsce w lidze, a w tym walczyć będzie w play-offach może nawet o awans do I ligi. Malwina przeważnie w każdym meczu zdobywa najwięcej punktów dla mogileńskiego klubu. Gdy jej brakuje na parkiecie, zespół gra dużo słabiej i często przegrywa, jak to miało miejsce w ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej II ligi. Wraz z zespołem akademickim wywalczyła IV miejsce w Mistrzostwach Polski Studentów.
    10. Szymon Ciemny - 487 pkt
    Szymon Ciemny jest tenisistą stołowym Pogoni Mogilno, najmłodszym zawodnikiem V-ligowej drużyny, zdobywa wiele punktów dla zespołu. Odnosi sukcesy w rozgrywkach indywidualnych na szczeblu powiatu, województwa. Kilka dni temu został indywidualnym tenisowym mistrzem powiatu. W 2006 r. przyczynił się do historycznego awansu Gimnazjum Mogilno do półfinałów gimnazjady. Tam zabrakło zaledwie jednego seta, by awansować do finałów. Poza grą w tenisa bardzo dobrze gra w siatkówkę, szczególnie w jej odmianie plażowej, zajmując czołowe miejsca w rozgrywkach Grand Prix Mogilna na plaży w Wiecanowie.


   MIEJSCA OD XII DO XXIV
    12. Michalina Twardowska, piłka ręczna, Alfa Strzelno - 474 pkt
    13. Mikołaj Jabłoński, pływanie, Mogilno - 459 pkt
    14. Tomasz Suliński, piłka ręczna, Alfa Strzelno - 417 pkt
    15. Krzysztof Węglewski, bieganie, PPZ Trzemeszno - 405 pkt
    16. Krystian Kinowski, szachy, Pogoń Mogilno - 226 pkt
    17. Mirosław Mroziński, szachy, Strzelno - 205 pkt
    18. Sebastian Warzecha, piłka nożna, Kujawianka Strzelno - 178 pkt
    19. Robert Siwa, piłka nożna, Pogoń Mogilno - 134 pkt
    20. Maciej Hanczewski, piłka nożna, Pogoń Mogilno - 121 pkt
    21. Arkadiusz Meszyński, piłka nożna, Olimpia Dąbrowa - 113 pkt
    22. Mirosław Maciejewski, piłka nożna, Pogoń Mogilno - 99 pkt
    23. Piotr Wójciak, piłka nożna, Gopło Kościeszki - 99 pkt
    24. Dariusz Budkiewicz, piłka nożna, Tarant Wójcin - 98 pkt


plebs4-m.jpg
W imieniu Malwiny Konkolewskiej nagrodę odebrała jej mama
               fot. Paweł Lachowicz
plebs5-m.jpg
Piotr Dołyk zajął IX miejsce
                  fot. Paweł Lachowicz
    TRENER ROKU 2006
plebs6-m.jpg
Szymon Ciemny zajął X miejsce     
                 fot. Paweł Lachowicz

    Trenera i działacza 2006 r. wybierała komisja plebiscytowa.
    Trenerem roku został Jacek Zbytniewski, 40-letni szkoleniowec Alfy Strzelno. Jest on od zawsze związany z piłką ręczną, kontynuując rodzinną tradycję trenerską. Jego ojciec Ludwik Zbytniewski przez wiele lat odnosił ogromne sukcesy z LO Strzelno w rozgrywkach wojewódzkich, a nawet krajowych. Od kilku lat Jacek Zbytniewski powoli goni legendę własnego ojca, zdobywając tak jak on medale mistrzostw województwa w piłce ręcznej dziewcząt. W roku 2006 zespół trenera Zbytniewskiego wywalczył srebrny medal mistrzostw województwa, utrzymując tę pozycję z roku poprzedniego. W ostatnim czasie poza pracą z kobietami z liceum trener zajął się młodzieżą młodszą z rocznika 1994. Mimo krótkiego okresu pracy odniósł już spory sukces bowiem dziewczęta z SP Strzelno wywalczyły IV miej-sce w mistrzostwach województwa, przegrywając medal zaledwie jedną bramką. Jego praca została zauważona przez okręgowy związek piłki ręcznej, bowiem aż 3 dziewczęta przez niego prowadzone dostały się do kadry województwa rocznika 1994. Warto dodać, że szkoleniowec ten, jak zresztą wszyscy w Alfie, pracuje za darmo. Poza nim sukcesy w piłce ręcznej odnosi jego młodszy brat Bartłomiej Zbytniewski.
   
DZIAŁACZ ROKU 2006
    Działaczem roku został Henryk Różycki. Mieszka on i pracuje w Dąbrowie. Od 2005 r. jest szefem sali w Dąbrowie. Tylko dzięki jego ogromnej pracowitości i zaangażowaniu na sali odbyło się wiele ciekawych zawodów w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym. W przeszłości był nauczycielem wychowania fizycznego w Parlinie. Nie ma dla niego wolnej chwili. Nawet w Nowy Rok potrafi zorganizować imprezę piłkarską. Dzieckiem Henryka Różyckiego jest Liga Halowa Amatorów. Gra w niej 12 zespołów.

Robert Łuczak
Marek Holak
Pałuki nr 785 (9/2007)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry