Przedstawiamy sylwetki dwudziestu dziewięciu wybranych przez komisję kandydatów (Bartosz Bembnista był proponowany lecz zrezygnował z kandydowania jako laureat w 2003 r.), spośród których czytelnicy wybierali dziesięciu najpopularniejszych sportowców regionu 2004 roku. Każda gmina ma przynajmniej jednego przedstawiciela. Ogłoszenie wyników nastąpiło na Balu Sportu w żnińskiej "Martinie" 5 lutego 2005 roku.

Bartosz Andryszak
    piłka nożna
    Młody, utalentowany piłkarz B-klasowej drużyny LZS Grochowiska Księże. Najlepszy strzelec, w jesiennej rundzie zdobył pięć bramek. Wyróżnia się walecznością i przeglądem sytuacji na boisku.

Marcin Bartz
    tenis stołowy
    Czołowy tenisista stołowy młodego pokolenia województwa kujawsko-pomorskiego, zawodnik MLKS "Orzeł" Kcynia. Finalista XII Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich w Więcborku w 2004 roku.

Agnieszka Budek
    koszykówka
    Czołowa koszykarka I-ligowego zespołu "Unii" Swarzędz, lidera rozgrywek. Agnieszka Budek z d. Kusz pochodzi z Juncewa w gminie Janowiec Wielkopolski.

Łukasz Bugalski
    szachy
    Czołowy zawodnik "Baszty" Żnin. Mistrz województwa 2004 w szachach szybkich. Mistrz Żnina 2004 roku. Brał udział w tegorocznych rozgrywkach drugiej ligi szachowej.

Sandra Goc i Mateusz Zawadzki
    taniec towarzyski
    Uczestnicy Studia Tańca "Raz, Dwa, Trzy" w Bydgoszczy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. W 2004 roku zostali sklasyfikowani w swej kategorii na II miejscu w okręgu kujawsko-pomorskim. Na turniejach ogólnopolskich w Gniewkowie i Lesznie zajęli pierwsze i trzecie miejsce.

Jarosław Goclik
    lekkoatletyka
    Zawodnik UKB Szubin, pochodzący z Sobiejuch jest mistrzem powiatu w indywidualnych biegach przełajowych, wicemistrzem w sztafetowych biegach przełajowych. Zdobył III miejsce w sztafecie 4x400 m na Olimpiadzie Sportowców Wiejskich w Więcborku w 2004 roku.

Jarosław Godek
    wioślarstwo
    Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, w wioślarskiej czwórce bez sternika. Mieszkaniec Szubina, student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W 2004 roku w zawodach Pucharu Świata w Monachium i Lucernie był 6.

Artur Hoffman
    siatkówka
    Pochodzi z Łabiszyna, jest zawodnikiem lidera rozgrywek II ligi "Jokera" Piła. Poprzednio przez 12 lat występował w "Chemiku" Bydgoszcz jako podstawowy wystawiający.

Bartosz Konieczny
    Zawodnik UKB Szubin zdobył brązowy medal w finale Czwartków Lekkoatletycznych. Jest uczniem Szkoły Podstawowej w Kowalewie Wlkp., jego rekord życiowy w skoku wzwyż wynosi 1,45 m.

Stefan Konitz
    siatkówka
    Kapitan drużyny "Tygodnika Pałuki", występującej w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w Gąsawie. Jeden z najlepszych rozgrywających w lidze. Animator siatkówki halowej na terenie Pałuk.

Radosław Kopecki
    Zawodnik "Zawiszy" Bydgoszcz, zdobył po 2 złote medale podczas Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży i Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i złoty medal w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Polski juniorów. Reprezentował Polskę w meczu z Rosją, Niemcami i Hiszpanią. Brał udział w lidze seniorów.

Ryszard Lisiecki
    piłka nożna
    Podpora defensywy IV-ligowej "Pałuczanki". Udanymi i zdecydowanymi interwencjami wielokrotnie zażegnał niebezpieczeństwo nad przedpolu bramki żninian. Skutecznie wykonuje rzuty wolne.

Robert Małecki
    koszykówka
    Pochodzi ze Żnina, jest czołowym zawodnikiem I-ligowego "Polpaku" Świecie. W 2004 roku występował również w koszykarskiej ekstralidze w zespole "Astorii" Bydgoszcz.

Łukasz Masłowski
    Zawodnik UKB Szubin, zdobył srebrny medal w finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie w skoku w dal. Zajmował czołowe miejsca w zawodach na terenie województwa. Duży talent młodego pokolenia, rekord życiowy - 5,85 m.

Natalia Maślińska
    judo
    Reprezentantka kraju, uczestniczka turniejów w Cetniewie, Szczyrku i w Niemczech. Kontuzja uniemożliwiła jej start na ME w Amsterdamie. Zajęła I miejsce w Mistrzostwach K-PZJ, III miejsce na Mistrzostwach Polski Pionu Gwardyjskiego. Wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Opolu. Zwyciężyła na X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu i zdobyła po raz drugi tytuł Mistrza Polski. W rankingu krajowym na 2004 r. w swojej kat. wiekowej zajęła 1. miejsce.

Norbert Ochnik
    hokej na trawie
    Od początku kariery związany z LKS Rogowo. Bardzo dobry obrońca, trudny do przejścia. Imponuje pewnymi interwencjami i przeglądem sytuacji na boisku. Walnie przyczynił się do awansu zespołu do I ligi.

Andrzej Pawlicki
    maraton
    Maratończyk ze Żnina. W tym roku przebiegł jubileuszowy, 25. maraton w karierze i nie zamierza na tym poprzestać.

Mirosław Piesak
    pływanie
    Medalista paraolimpiady w Atenach. Pochodzi z Sarbinowa. Porusza się na wózku inwalidzkim, a mimo to bije rekordy w pływaniu. Jako młody chłopak uprawiał lekkoatletykę, po kontuzji kręgosłupa zafascynowało go pływanie.

Jarosław Plewa
    piłka nożna
    Jeden z najlepszych rozgrywających pomocników w tej klasie. Z "Dębem" Barcin zdobył mistrzostwo jesieni. Mimo młodego wieku jest liderem zespołu. Chce awansować z drużyną po raz pierwszy do V ligi.

Krzysztof Połczyński
    jeździectwo
    Zawodnik GLKS "Sokół" Damasławek podczas Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w Poznaniu zajął II miejsce w finale Ligi Europy Środkowej. Wygrał zawody ogólnopolskie z cyklu Grand Prix.

Maciej Rabinek
    piłka nożna
    Młody i utalentowany zawodnik "Sparty" Janowiec Wlkp. Skuteczny strzelec, zdobył w tym sezonie kilka goli, przyczyniając się do zajęcia przez "Spartę" czołowej pozycji w tabeli V ligi po rundzie jesiennej.

Piotr Rożek
    Zawodnik LKS Gąsawa, członek kadry młodzieżowej do lat 21, uczestnik mistrzostw Europy. Wywalczył z reprezentacją awans na mistrzostwa świata w 2005 roku. Zdobył z drużyną brązowy medal mistrzostw Polski seniorów i złoty medal w halowych mistrzostwach Polski juniorów starszych.

Rafał Stremlau
    piłka nożna
    Bramkarz "Noteci" Łabiszyn, w sezonie piłkarskim 2003/2004 wraz z drużyną awansował do klasy okręgowej. Rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasu, a w najważniejszym meczu z "Brzysko-Rolem" obronił 2 rzuty karne. Wierny jednemu klubowi, od początku kariery w "Noteci".

Krzysztof Śniadecki
    sporty motorowodne
    Reprezentuje barwy "Baszty" Żnin, czołowy polski zawodnik w klasie T-550. Uczestnik Mistrzostw Europy, podczas których zajął 8. miejsce.

Damian Tęcza
    Zawodnik UKB Szubin, czołowy skoczek w dal i trójskoczek wśród juniorów w Polsce. W 2004 r. na halowych mistrzostwach w Spale zajął 4. miejsce. W czerwcowych mistrzostwach Polski był 3. w trójskoku. W lipcu jako junior zajął ósme miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów. Zwyciężał w różnych zawodach, między innymi zdobył złote medale w skoku w dal i trójskoku na IOSW w Więcborku. Posiada I klasę sportową.

Michał Warkoczewski
    Zawodnik LKS Gąsawa, wicemistrz Europy grupy B i najskuteczniejszy strzelec tej imprezy. Zdobył z drużyną złoty medal na IX Olimpiadzie Młodzieży i złoty medal podczas halowych mistrzostw Polski.

Marcin Wika
    wioślarstwo
    Wicemistrz świata z Hiszpanii w dwójce ze sternikiem, zawodnik RTW "Bydgostia/Kabel". Zajął 7. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Poznaniu. Podczas eliminacji przedolimpijskich w Lucernie, w dwójce bez sternika zajął 4. miejsce, które nie dawało możliwości startu na olimpiadzie.

Tomasz Witkowski
    piłka nożna
    Czołowy piłkarz A-klasowej drużyny "Brzysko-Rol" Brzyskorzystewko. Zawodnik środka pola, jeden z najlepszych rozgrywających klasy A, dobry strzelec.

Robert Wódczak
    Zawodnik LKS Rogowo, król strzelców II ligi, zdobył 35 goli przez co przyczynił się do awansu drużyny do I ligi. Wyróżnia się dobrą grą i skutecznością. W I lidze zdobył 5 goli w tym 3 decydujące o wygraniu meczu.