• O wycenie pod S5
    O wycenie pod S5

W Rogowie odbyło się spotkanie, podczas którego Krzysztof Pankowski, kierownik oddziału odszkodowań Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, odpowiadał na pytania osób wywłaszczanych w związku z budową S5.

XV Plebiscyt Sportowy Tygodnika Lokalnego Pałuki

Przedstawiamy 29 kandydatów na sportowca Pałuk wraz z kuponem konkursowym. W roku 2005 najpopularniejszym sportowcem został piłkarz Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko Michał Gawron. Na każdym kuponie trzeba głosować na 3 sportowców, za I miejsce na kuponie kandydat otrzymuje 5 punktów, za II lokatę - 3 punkty i za III - 1 punkt. Głosy będą ważne tylko wtedy, gdy kupon będzie wycięty z naszej gazety, wypełnione będą wszystkie pola i trafi do redakcji w wyznaczonym terminie do 9 lutego (piątek 1700) 2007 roku. Ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi 17 lutego 2007 roku podczas Balu Sportu w żnińskiej Martinie.

Jakub Chrzanowski
Roman Jarmuż
  Zawisza Bydgoszcz
- lekkoatletyka
Żninianin, reprezentant Polski i zdobywca V miejsca w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Świata Juniorów w Pekinie, złoty medalista MP juniorów i rekordzista Polski w sztafecie 4x100 m, drużynowy mistrz Polski ligi juniorów, srebrny medalista MP juniorów w biegu na 200 m, brązowy medalista MP seniorów w sztafecie 4x100 m.
  LOK Żnin
- sport
modelarski
W mistrzostwach Polski jachtów sterowanych radiem w klasie F5-M rozegranych w Żninie ten ambitny zawodnik zajął X miejsce. Natomiast podczas mistrzostw Wielkopolski w Kiekrzu wywalczył brązowy medal w klasie F5-E.

Adrian Fletka
 Kamil Kala
  Jeziorak Żnin - piłka nożna
Utalentowany piłkarz trampkarzy Jezioraka, w sezonie 2005/2006 wraz z kolegami z Gimnazjum nr 1 w Żninie zdobył złoty medal w finale wojewódzkim piłkarskiej gimnazjady.
  MLKS Noteć Łabiszyn
- piłka nożna
Talent piłkarski, pomimo młodego wieku jest podstawowym zawodnikiem drużyny seniorów, gra bardzo widowiskowo. Został powołany na konsultacje reprezentacji Polski do lat 18.

Arkadiusz Glaza
 Marek Kazimierczak
  Sparta Janowiec Wlkp.
Pomocnik i grajacy trener, znakomity rozgrywający, prezentuje profesjonalne podejscie do uprawianej dyscypliny. Najskuteczniejszy piłkarz Sparty w rundzie jesiennej.
  LZS Świątkowo Cerplon/Cerekwica
Najsilniejszy punkt drużyny, bramkarz pewnie grajacy na przedpolu i broniący rzuty karne. Dzięki niemu LZS/Cerplon zajmuje przyzwoite miejsce w tabeli.

Artur Hoffmann
Łukasz Janicki
  Delecta Bydgoszcz
- piłka siatkowa
Łabiszynianin, czołowy siatkarz beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki, dobry rozgrywajacy.
  LZS Jadowniki
Czołowy piłkarz jednej z najlepszych drużyn klasy A. Lewy pomocnik i najlepszy strzelec rundy jesiennej.

Radosław Kopecki
 Rafał Kościelniak
Żninianin, złoty medalista mistrzostw Polski w biegu 4x100 m (rekord Polski w sztafecie 40,98), drużynowy mistrz Polski z Czestochowy. W mistrzostwach Bydgoszczy wywalczył złoty medal w biegu na 100 m i w sztafecie 4x100 m. Dzięki ambicji i systematycznej pracy osiąga bardzo dobre wyniki.
  LOK Piastowo
- strzelectwo
Dobry strzelec. W minionym sezonie sportowo-strzeleckim zdobył osiem z dziesięciu możliwych do zdobycia pucharów. Uczestnik strzeleckich zawodów powiatowych i wojewódzkich.

Michalina Kryszak
 Maciej Książkiewicz
  UKS Łabiszynianka
- bilard
Utalentowana zawodniczka w marcu zajęła I miejsce w Narodowym Junior Tour, w kwietniu z drużyną zdobyła drużynowe mistrzostwo Polski UKS-ów, w maju złoty medal (9-bil) i brązowy (8-bil) na MP juniorów, w sierpniu zajęła IX miejsce w ME juniorów w Kijowie, we wrześniu i listopadzie I miejsce w Narodowym Junior Tour w Tomaszowie Mazowieckim.
  LZS Jadowniki - piłka nożna
Bramkostrzelny i najrówniej grający piłkarz czołowego klubu klasy A LZS Jadowniki. Ofensywny pomocnik, od którego zależy gra całej drużyny.

Michał Kurdelski
 Daniel Lisowski
 UKB Szubin - lekkoatletyka
Kcynianin podczas X Igrzysk LZS w Siedlcach wywalczył tytuł II wicemistrza na 200 m a w sztafecie województwa 4x400 m też zdobył brązowy medal. Natomiast podczas mistrzostw Polski w Zamościu został 6. dwustumetrowcem i 3. w swojej kategorii wiekowej. Drużyna XI LO w Bydgoszczy z kcynianinem w składzie zdobyła złoty medal w sztafecie 10x1000 m podczas mistrzostw województwa.
UKS Emdek Bydgoszcz
- tenis stołowy
Uczeń SP Rynarzewo, mistrz województwa, drużynowy mistrz Polski UKS-ów, drużynowy wicemistrz województwa młodzików, wicemistrz województwa w deblu, wicemistrz i drużynowy mistrz igrzysk młodzieży szkolnej.

Dawid Łukomski
 Mirosław Popiołek
 LZS Grochowiska Księże - piłka nożna
Najlepszy napastnik B-klasowego zespołu piłki nożnej, król strzelców Gąsawskiej Ligi Piłki Halowej. Bardzo dobry kolega, wzorowo spisuje sie na boisku i w życiu prywatnym.
 LKS Rogowo
hokej na trawie
Wicemistrz Polski juniorów starszych, gra w drużynie seniorów, która w I lidze zajęła 6. miejsce. Pomocnik, skuteczny rozgrywający dobrze wkomponował się do drużyny seniorów LKS Rogowo.

Karol Majchrzak
 Piotr Rożek
 LKS Rogowo - hokej na trawie
Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, gra w Rogowie. Wielokrotny reprezentant Polski juniorów do lat 18 i 21, z która zajął 6. miejsce w Mistrzostwach Europy w Pradze. Wicemistrz Polski juniorów starszych. Występuje w drużynie seniorów, która zajeła 6. miejsce w I lidze.
 LKS Gasawa - hokej na trawie
Brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów w hokeju na trawie. Członek kadry olimpijskiej. W barwach reprezentacji Polski rozegrał 17 spotkań i zdobył dwie bramki.

Łukasz Masłowski
 Dariusz Słupski
Mistrz i rekordzista województwa, mistrz makroregionu w skoku w dal, brązowy medal w skoku w dal i VIII miejsce na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w biegu na 100 m. Rekord życiowy w skoku w dal 6,85 m.
Obrońca, imponuje równą i stabilną formą. Mimo młodego wieku zadziwia spokojem i dojrzałością w grze. Fachowcy wróżą mu piłkarską karierę.

Łukasz Sobek
 Alicja Michalczak
 LKS Dąb Barcin - piłka nożna
Mimo młodego wieku piłkarz uniwersalny, robiący stałe postępy, potrafi poderwać zespół do walki. Według oceny trenera Piotra Mowlika to doskonały materiał na dobrego piłkarza. Zawodnik lubiany na boisku i poza nim.
 UKB Szubin
Barcinianka zajęła czwarte miejsce w finale ogólnopolskim czwartków lekkoatletycznych w Warszawie. Zdobyła mistrzostwo województwa szkół podstawowych w biegu przełajowym na 1000 m. Utalentowana zawodniczka startuje i wygrywa ze starszymi od siebie rywalkami. Ubiega się o nią bydgoski Zawisza.

Szymon Staniszewski
 Dariusz Piekarski
 MKZ Żnin - windsurfing
Członek kadry Polski, VII miejsce w mistrzostwach Polski, III miejsce w Pucharze Polski, mistrz województwa, wicemistrz Wielkopolski. Uczestnik mistrzostw świata w Belgii, Anglii i Niemczech. W 2006 roku został instruktorem windsurfingu.
 Koło Wędkarskie Wełna w Rogowie - wędkarstwo
Zwycięzca zawodów wędkarskich o puchar starosty żninskiego, o puchar burmistrza Janowca Wlkp., o puchar wójta Gąsawy i o puchar wójta Rogowa. Uczestnik zawodów Ligi Wielkopolskiej. Od nowego sezonu członek Warty Poznan.

Leszek Piekarski
 Filip Śniadecki
 Pałuczanka Żnin - piłka nożna
Jeden z najlepszych piłkarzy żninskiej Pałuczanki, kapitan drużyny i czołowy strzelec, solidny zawodnik. Także jeden z najlepszych piłkarzy halowych Pałuckiej Ligi Mistrzów i ligi MOS, łowca bramek.
 LOTTO Bydgostia WSG GP Bydgoszcz - wioślarstwo
Brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w ósemce i 6. miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w czwórce. Zajął 3. miejsce w miedzynarodowych regatach juniorów na Litwie w ósemce. Mistrz województwa juniorów w dwójce oraz wicemistrz Bydgoszczy w ósemce i czwórce.

Krzysztof Śniadecki
 Mirosław Wieczorek
 Baszta Żnin - sport motorowodny
Czołowy motorowodniak Polski. W mistrzostwach świata rezegranych w Żninie w klasie T-550 wywalczył tytuł wicemistrzowski. Podczas mistrzostw Europy w Dessau zajał 3. miejsce. Także w mistrzostwach Polski w tej klasie zdobył brązowy medal. Podobną lokatę zajął w miedzynarodowych zawodach na Wiśle w Warszawie.
 LKS Gąsawa
- hokej na trawie
Brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów w hokeju na trawie. Członek narodowej kadry do lat 21 przygotowującej się do mistrzostw Europy w 2007 roku.