Nazwisko artystki wpisane zostało na trwałe do annałów kultury polskiej. Stało się to za sprawą dokonań, które nie da się przecenić. Pałuczanie są świadomi tych osiągnięć. 

    Pani Klara Prillowa, bo o niej mowa, odeszła od nas na zawsze przed dwoma laty. Podziwiana, choć nie zawsze doceniana za życia, zasłużyła sobie na pamięć odpowiadającą jej sukcesom.
    Fakt ten postanowiono uczcić stosownie do rangi, jaką zyskała kultura regionalna, a w konkretnym przypadku - pałucka. Planuje się nadanie kcyńskiemu ośrodkowi kultury imienia Klary Prillowej oraz wmurowanie tablicy pamiątkowej, a także wydanie odpowiedniej publikacji.  
    W pierwszych dniach czerwca odbędzie się sesja popularno-naukowa poświęcona dokonaniom pani Klary Prillowej. Kcyńskie Towarzystwo Kulturalne oraz M-GOK - animatorzy wspomnianego przedsięwzięcia myślą tez o imprezach towarzyszących tej uroczystością takich jak: wystawa, rajd pieszy śladami wędrówek p. Klary, kiermasz prac twórców ludowych, występy kapel itp.
    Sympatycy i wielbiciele kunsztu artystki będą mile widziani w naszym miasteczku. Gospodarze uczynią natomiast wszystko, by pobyt gości był dla nich prawdziwym świętem.

Franciszek Hylla
Pałuki nr 66 (18/1993)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry