Artystami byli uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum fot. Karol Gapiński

Żnin, happening, artyści, "Trójka", strych

     Dynamiczne wydarzenie artystyczne - happening o nazwie "Projekt 36,6" zorganizowała na strychu redakcji "Pałuk szóstka gimnazjalistów z ZSS "Trójka" w Żninie. Wszystko miało miejsce 29 maja późnym popołudniem.

     Sześcioosobowa grupa gimnazjalna z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka" im. Armii Krajowej: Małgorzata Nowak, Justyna Chmielewska, Weronika Krygier, Julia Domagalska, Karolina Grzechowiak i Mikołaj Szyca pod opieką Joanny Lisieckiej zorganizowała w środę 29 maja happening artystyczny na strychu w budynku redakcji "Pałuk".
     Artyści są na co dzień uczniami pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Zajmują się fotografią, rzeźbą, rysunkami, tworzą instalacje artystyczne, wiersze. Osiągnięcia twórcze w tych dziedzinach młodzi ludzie zaprezentowali na happeningu, który nosił nazwę "Projektu 36,6". To artystyczne wydarzenie uzupełnione było o elementy pantomimy. Ponadto aktywnie w tworzenie haiku włączyła się podczas happeningu publiczność.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 31 V 2013

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry