Z inicjatywy Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego i Muzeum Ziemi Pałuckiej od października ub. roku trwają prace nad Słownikiem Biograficznym Pałuk.

    W Słowniku znajdą się biografie osób związanych z Pałukami, miejscem urodzenia, osiągnięciami w nauce i oświacie, sztuce, sporcie, życiu społeczno-gospodarczym, twórczości i działalności społecznej. Umieszczone w nim będą zarówno osoby historyczne, jak i współcześnie żyjące.
    Trwa pierwszy etap działalności zespołu redakcyjnego - kompletowanie listy nazwisk ludzi, których sylwetki mogą pretendować do umieszczenia w Słowniku. Równolegle postępuje opracowywanie biogramów. W drugim etapie nastąpi wybór not biograficznych, które stworzą ostateczny kształt publikacji.
    Zespół redakcyjny, którym kieruje prezes Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, Andrzej Rosiak, tworzą członkowie pałuckich towarzystw kulturalnych: Paweł Prusak i Józef Marosz z Kcyni, Karol Grabowski z Łabiszyna, Zofia Zawol z Wągrowca, Janusz Kaźmierski ze Żnina, Adam Kusz z Gołańczy i Bronisław Roga z Szubina.
    Redakcja wdzięczna będzie za wszelkiego rodzaju informacje, mogące przyczynić się do uzupełnienia już zebranych informacji biograficznych oraz o sugestie dotyczące umieszczenia w słowniku osób, które z racji zapomnienia (osoby historyczne) lub skromności (żyjące) mogłyby nie zostać przez autorów publikacji dostrzeżone. Kontakt: Muzeum Ziemi Pałuckiej, Sufragania, ul. 700-lecia 24, tel. 20-293.

Dominik Księski
Pałuki nr 56 (8/1993)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry