Jedno z unikalnych zdjęć sprzed 18 lat z Festiwalu Muzyków Rockowych "Jarociń'86". Na zdjęciu "Ivo Partizan". Od lewej: gitarzysta basowy Leszek Duszyński (dziś wiceprzewdniczący Rady Miejskiej w Mogilnie), Stanisław Holak  - instr. klawiszowe (dziś muzyk i realizator nagrań, nadal gra w "Tequilli"), gitarzysta Sławomir Ruciński (nadal gra w kapeli rockowej w Łodzi), wokalista Maciej Adamski (dziś trener seniorek "Sokoła" Mogilno). W takim składzie zagrali na dużej scenie, jako jedna z gwiazd festiwalu w 1986 r. fot. arch.

25 lat mogileńskiego rocka
     W 1979 r. zabrzmiał pierwszy mogileński zespół rockowy - "Ciężkie Czasy". Od tego momentu minęło już 25 lat. Przez Mogilno przewinęło się dużo rockowych kapel. Doszło do wielu niezapomnianych koncertów, nagrań. Rock nadal żyje, o czym świadczą dwa najmłodsze zespoły "Handy Man" i "Old House".

     Kto dziś jednak pamięta: "Kanar Blues Band", "Kabaret, Porcelanowego człowieka" czy "Rewizję"? Kto dziś pamięta grę na gitarze Gerarda Flanca, czy śpiew Wienia Michalaka?
     Chcemy uczcić 25 lat rocka w Mogilnie specjalną wkładką. Apelujemy do czytelników o pomoc w jej zredagowaniu. Jeżeli ktoś ma pamiątki z tego okresu: zdjęcia, nagrania, wspomnienia, plakaty i inne - prosimy o kontakt.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 631 (12/2004)Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry