Rock Station w Mogilnie
   
    2 maja, w amfiteatrze Parku Miejskiego w Mogilnie niepodzielnie królowała muzyka rockowa. Do Mogilna zjechało 9 kapel i około 10:00 fanów ciężkiego grania.

    Na koncercie Rock Station -Mogilno '96 zagrały: Cytrane Słońca (Gniezno), Pump up the Volume (Gniezno), Moby Dick (Witkowo), Skazani (Trzemeszno), Blues Walkers (Strzelno), Zalogant (Mogilno), Young Polatoes (Mogilno), The Błumery (Trzemeszno) oraz The Silence (Strzelno).

    Otwierając koncert jeden z organizatorów Rafał Dąbek powiedział, że jest to pierwszy po dłuższej przerwie koncert rockowy w Mogilnie. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza Rock Station wpisze się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych w naszym mieście, tym bardziej, że istnieje duże zapotrzebowanie na koncerty rockowe. Rafał Dąbek apelował o kulturalną zabawę, gdyż przede wszystkim od zachowania fanów zależy przyszłość tych imprez.
    Niestety już podczas koncertu pierwszego zespołu doszło do bijatyki, później jeszcze kilkakrotnie ponawianej. Na szczęście, burdy te wszczynała garstka pseudofanów, która po to tylko przyszła na koncert. Pozostali doskonale bawili się przez ponad 5 godzin, przy różnorodnej muzyce od bluesa począwszy przez punk do hard rocka.
    Wielu podobała się mogileńska grupa Młode Ziemniaki, która zaprezentowała nieco lżejszą muzykę o zabarwieniu psychodelicznym.
    Drugi z organizatorów Krzysztof Krakowski zagrał gościnnie w strzelneńskiej grupie Blues Walkers i pokazał młodszym kolegom jak można wymiatać na gitarze.
    Ci, którzy nie byli pod sceną i obserwowali koncert z daleka, narzekali na egipskie ciemności panujące w parku. Nie paliły się żad
    ne lampy, co sprzyjało wszczynaniu awantur. Jak powiedzieli organizatorzy, koncert miał być zabezpieczany przez miejscową policję, która mimo potwierdzenia przybycia, nie pojawiła się na koncercie.
    Pomimo tych niedomagań zdaniem organizatorów koncerty takie będą kontynuowane. Do rozwiązania pozostaje jedynie sprawa znalezienia odpowiedniej sali. W tej konkretnej sprawie będą prowadzone rozmowy z zarządem Sokoła.
    W planach MDK jest sprowadzenie do Mogilna gwiazd polskiego rocka, a że można to zrobić niech świadczą koncerty Dżemu w Trzemesznie i Barcinie.

MAREK HOLAK
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry