Projekt programu oszczędnościowego gminy Łabiszyn zakłada reorganizację instytucji na wyspie. Jej efektem ma być zwolnienie dyrektor Domu Kultury Anny Kamińskiej.

     Zgodnie z projektem programu oszczędnościowego gminy ma powstać baza kulturalna w Łabiszynie, które będzie skupiać Dom Kultury i bibliotekę.
     - Pani Anna Kamińska zostanie odwołana i przejdzie na zasiłek przedemerytalny, a pozostali pracownicy stworzą kadrę tej placówki, którą będziemy chcieli wykorzystać do pracy w bibliotece i Domu Kultury - wyjaśnia lapidarnie burmistrz Jacek Kaczmarek.
     Dyrektor Anna Kamińska wyjaśnia, że kwestia przejścia na świadczenie przedemerytalne jest dla niej decyzją bardzo krzywdzącą. Dodaje, iż nie ma innego wyjścia.
     - Dziwię się, że nikt na ten temat ze mną nie rozmawiał. Do mnie dzieci i młodzież przychodzą i są oburzone, że odchodzę. Co prawda spełniam warunki, że mogę przejść na świadczenie przedemerytalne, lecz całe serce oddałam kulturze, a tak zostałam potraktowana. Czy kultura w Łabiszynie ma polegać tylko na bilardzie? Co chwilę musiałam ponosić swoje koszty na Dom Kultury, bo przyznawane przez gminę środki są za małe. Za swoje kupiłam obrusy, zasłony. Odkurzacze nie nadawały się do odkurzania. Żeby dwuletni odkurzacz, gdzie prawie wcale się nie odkurza był tak zniszczony. Postarałam się też o pralkę automatyczną i środki czystości oraz środki biurowe i wyposażenie do biura. To wszystko tu wyglądało jak w latach 60. Jak obejmowałam funkcję dyrektora to burmistrz prosił, bym tych dzieci przyciągała do Domu Kultury. Teraz okazuje się, że przychodzi ich za dużo - żali się Anna Kamińska, która pełni funkcję dyrektora od 1 września 2000 r.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 573 (6/2003)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry