Biskupin, Gąsawa, film, Stara baśń, Hoffman

     Na półwyspie biskupińskim powstanie dwór księcia Popiela, a w budowanej gminnej hali sportowej w Gąsawie będą nagrywane sceny studyjne do filmu reżyserowanego przez Jerzego Hoffmana Stara baśń.

     Od środy na Pałukach - w Żninie, Biskupinie i Gąsawie - przebywa ekipa filmowców z reżyserem Jerzym Hoffmanem, by omówić wszelkie sprawy dotyczące rozpoczęcia budowy grodu Popiela oraz wyznaczenia daty rozpoczęcia nagrywania scen do filmu o początkach państwa polskiego w oparciu o powieść Stara baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego.

     Znane są już projekty dekoracji do filmu, które zostaną wybudowane na terenie rezerwatu biskupińskiego na placu tuż za zrekonstruowanymi chatami. Budowa piętrowego domu księcia Popiela, którego wysokość wynosić będzie około 13 metrów, a powierzchnia 200 metrów kwadratowych, wału obronnego i dworskich pomieszczeń z dwiema wieżami strażniczymi oraz Mysiej Wieży rozpocznie się prawdopodobnie już w kwietniu.

     Pierwsze zdjęcia do filmu rozpoczną się najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia, a trwać będą do rozpoczęcia Festynu Archeologicznego. W czasie festynu nastąpi przerwa w pracach filmowców, które zostaną wznowione po zakończeniu wrześniowego wydarzenia archeologicznego.

     Po hokeistach, którzy oficjalnie jako pierwsi wejdą na gminną halę sportową 2 marca, by rozegrać mistrzostwa Polski w hokeju halowym w kategorii juniora starszego, po uczniach gąsawskich szkół, którzy po wielu latach doczekali się godnych warunków do uprawiania ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego, do hali wejdą filmowcy, którzy zamienią ją na studio filmowe, a dokładniej na wnętrza dworu księcia Popiela, gdzie będą nagrywane wszystkie sceny do powstającego filmu.

Jacek Mielcarzewicz

Pałuki nr 518 (4/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry