Do końca lutego wypożycz książki w starej siedzibie biblioteki w ratuszu i oddaj w kwietniu i maju w nowej siedzibie, w miejscu dzisiejszej hali Sokoła nad jeziorem.

Dyrektor biblioteki Maria Kotlińska fot. Joanna Świetnicka
Dyrektor biblioteki Maria Kotlińska fot. Joanna Świetnicka

     Trwa przebudowa i adaptacja byłej hali Sokoła nad Jeziorem Mogileńskim na nowoczesną, multimedialną siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Biblioteka zostanie tutaj przeniesiona z ciasnych, mało funkcjonalnych pomieszczeń w ratuszu przy ul. Narutowicza. Dyrektor Maria Kotlińska wraz z pracownikami stoi przed ogromnym logistycznym wyzwaniem. Przeprowadzka to głównie konieczność przetransportowania ponad 70.000 woluminów.
     Pani dyrektor postanowiła w dość nietypowy sposób zachęcić mieszkańców do pomocy. Mówi: - Do końca lutego zapraszamy do starej siedziby przy ul. Narutowicza i zachęcamy do wypożyczania jak największej ilości książek. Wypożyczone tytuły prosimy oddać w nowej siedzibie biblioteki przy Rynku 8 po jej otwarciu, czyli w kwietniu i maju. Za przetrzymanie książek wypożyczonych w lutym mogileńska biblioteka nie pobierze dodatkowych opłat.
     - Zachęcamy młodzież do wypożyczania lektur, ponieważ w czasie przeprowadzki (marzec i kwiecień) nie będą one dostępne - informuje dyrektor.

Joanna Świetnicka
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1303 (5/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry