Artykuł tygodnia
  • Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie
    Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie

    17 lipca Zarząd Dróg Powiatowych przystąpił do budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Wiążą się z tym utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą potrwać do końca sierpnia. Jeden pas jezdni pozostaje nieprzejezdny.

Imponujących rozmiarów palmy wierni mogli podziwiać podczas procesji oraz mszy świętej w parafii pw. Św. Trójcy w Strzelnie podczas obrzędów Niedzieli Palmowej.

Procesję na kucyku Selena prowadził uczeń klasy IV miejscowej szkoły podstawowej  Oliwier Winiarczyk fot. Paweł Lachowicz
Procesję na kucyku Selena prowadził uczeń klasy IV miejscowej szkoły podstawowej  Oliwier Winiarczyk fot. Paweł Lachowicz

     Na dziedzińcu przed rotundą św. Prokopa, po odczytaniu Ewangelii ks. proboszcz Otton Szymków dokonał poświęcenia palm. Procesja z palmami w Strzelnie jak zwykle nie była tylko obrzędem wielkanocnym, ale także stała się pięknym widowiskiem, które zgromadziło zarówno wielu widzów jak i twórców palm. Podczas procesji nie zabrakło kucyka, który dotarł na strzeleńskie Wzgórze Św. Wojciecha z Bławatek. W niedzielnej procesji brało udział 13 delegacji z palmami oraz indywidualni mieszkańcy z wiązankami palm w rękach. Po poświęceniu palm procesja z nimi udała się do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta liturgia Niedzieli Palmowej.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 10 IV 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry