Już po raz XX, tradycyjnie w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypadła 9 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich odbył się Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej imieniem ks. Władysława Matuszczaka.

Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Gabriela Butkowska z SP w Jeziorach Wielkich fot. Paweł Lachowicz
Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Gabriela Butkowska z SP w Jeziorach Wielkich fot. Paweł Lachowicz

     Festiwal miał wzorem lat ubiegłych charakter konkursu, w którym występowała młodzież szkolna z terenu gminy Jeziora Wielkie. Otwierając jubileuszową edycje festiwalu dyrektor GOKiR Krzysztof Zwoliński przypomniał historię festiwalu. Wszyscy zebrani dowiedzieli się, że to właśnie nie kto inny, jak ks. Władysław Matuszczak był pomysłodawcą i organizatorem pierwszego festiwalu. Do tegorocznego konkursu stanęło w sumie 20 wykonawców, którzy reprezentowali SP w Jeziorach Wielkich, SP w Wójcinie, SP w Rzeszynku oraz Gimnazjum w Jeziorach Wielkich przy Zespole Szkół w Strzelnie i Gimnazjum w Koninie. Zadaniem komisji oceniającej występy wokalne było wytypowanie i przyznanie tylko pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach oraz wyróżnień. Podczas obrad jury na scenie wystąpił zespół muzyczny Ponad Chmurami. Artyści wykonali utwory znane, które weszły już do kanonu polskiej piosenki, ale także mniej znane, chociaż równie piękne ballady Leonarda Cohena i Bułata Okudżawy.
     Więcej zdjęć w naszej galerii i film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 10 IV 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry