23 kwietnia we Wronowych (gm. Strzelno) realizowany był projekt dofinansowany przez gminę Strzelno pn. Muzyczna Wielkanoc we Wronowych.

We wronowskim kościele wystąpił dziecięcy chór Kids Gospel Joy fot. Magdalena Lachowicz
We wronowskim kościele wystąpił dziecięcy chór Kids Gospel Joy fot. Magdalena Lachowicz

     Całość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym, którą odprawił proboszcz parafii ks. Tomasz Zakrzewski. Podczas mszy św. wystąpił dziecięcy chór Kids Gospel Joy połączony z warsztatami gospel, które prowadziła dyrygentka chóru Agnieszka Baca Górska-Tomaszewska. W związku z tematyką projektu podczas niedzielnego koncertu chór gospel zaśpiewał pieśni wielbiące Pana Boga, do śpiewu których zachęcał wszystkich zgromadzonych parafian i przybyłych gości. Następnie w restauracji Jezioranka w Proszyskach odbyła się druga część projektu, czyli  pogadanka o obrzędach wielkanocnych oraz wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci i ich rodziny w domach parafian. Całość zakończyła wspólnym obiadem przygotowanym przez właściciela restauracji Bartosza Wawrzyniaka. Organizatorem przedsięwzięcia była parafia pw. św. Ignacego Loyoli oraz Ochotnicza Straż Pożarna we Wronowych.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 24 IV 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry