19 maja o 19.00 w Barcinie wystąpi Marek Dyjak, kompozytor i piosenkarz. Bilety na koncert są już w sprzedaży. Koncert odbędzie się w stołówce Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie przy ul. Artylerzystów 13.

     Marek Dyjak to z wykształcenia hydraulik, ale jest też laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zwycięzcą Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu oraz zdobywcą drugiej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym w Bydgoszczy. Nie tylko śpiewa, ale także sam komponuje muzykę. Skomponował na przykład ścieżkę dźwiękową do przedstawienia Zbrodnia i kara w reżyserii Edwarda Żentary. Napisał też muzykę do Mistrza i Małgorzaty w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Ma za sobą także debiut aktorski w filmie Adka Drabińskiego Kalipso czy rolę ślepca w Fauście, w reżyserii Freda Apke.
     Jest liderem zespołu grającego pod jego nazwiskiem, w którego skład wchodzą: Jerzy Małek (trębacz), Zdzisław Kalinowski (pianista), Łukasz Borowiecki (kontrabasista), Arkadiusz Skolik (perkusista). Poza koncertowaniem z bandem występuje także solo lub tylko z trębaczem.
     Marek Dyjak to postać niepokorna. Niepijący alkoholik, niedoszły samobójca, samotnik i indywidualista, ale jednocześnie - jak powiedział Jan Wołek - zjawisko na rynku papierowych supermenów, a według Elżbiety Zapendowskiej, najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym.
     Nagrał 9 płyt, ma za sobą kilkanaście tras koncertowych. Na scenach występował między innymi z Peją czy Katarzyną Nosowską. Trzykrotnie wziął udział w Męskim Graniu.
     W 2014 roku ukazał się wywiad rzeka z Markiem Dyjakiem zatytułowany "Polizany przez Boga" - swoista spowiedź udzielona Arkowi Bartosiakowi i Łukaszowi Klinke.
     Bilety na koncert  w cenie 20 zł bilet normalny w przedsprzedaży, 30 zł bilet dla pary i 30 zł bilet w dniu koncertu można nabywać w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie (budynek SP nr 2, ul. Artylerzystów 13), tel. 52 535 93 90, kom. 664 552 946.

Magdalena Kruszka, 12 V 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry