Artykuł tygodnia
  • Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie
    Utrudnienia na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie

    17 lipca Zarząd Dróg Powiatowych przystąpił do budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Wiążą się z tym utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą potrwać do końca sierpnia. Jeden pas jezdni pozostaje nieprzejezdny.

17 czerwca Jeziora Wielkie stały się po raz szósty stolicą twórczości artystycznej klubów seniora działających przy ośrodkach kultury w województwie kujawsko-pomorskim i w gminach województwa wielkopolskiego.

Na scenie prezentuje się zespół Radość z Jezior Wielkich fot. Paweł Lachowicz
Na scenie prezentuje się zespół Radość z Jezior Wielkich fot. Paweł Lachowicz

     Na zaproszenie dyrektora jeziorańskiego GOKiR Krzysztofa Zwolińskiego podczas VI Przeglądu Zespołów Klubu Seniora Rozśpiewane kluby seniora swój repertuar zaprezentowało 17 zespołów: Wrzos z Rojewa, Złocista jesień z Lisewa, Kujawianki ze Strzelna, Ferajna z Trzemeszna, Odrodzenie z Słupcy, Sentymentalne serca z Kramska, Pogodna jesień ze Ślesina, Złota jesień z Kleczewa, Radość z Jezior Wielkich, Wylatowianki z Wylatowa, Szarotki z Solca Kujawskiego, Złota jesień z Orchowa, Płomień z Wilczyna, Gama z Witkowa, Złoty liść z Trzemeszna, Tercet męski z Kleczewa, Stokrotka z Szyszyńskich Holendrów. Każdy mógł posłuchać znanych melodii biesiadnych, seniorzy tańczyli i śpiewali. Po występach wszyscy chętni bawili się na wspólnej biesiadzie.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 19 VI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry