W ramach projektu Po drodze z książką do którego przystąpiła Biblioteka Publiczna w Jeziorach Wielkich, we wtorek 11 lipca w sali jeziorańskiego domu kultury dzieci i ich rodzice zaproszeni zostali do magicznego świata lalek pochodzących z przedstawień toruńskiego teatru lalek dla najmłodszych Zaczarowany Świat.

Siłą przedstawienia była nie tylko przykuwająca wzrok najmłodszych kolorowa scenografia, ale i barwne lalki i marionetki fot. Paweł Lachowicz
Siłą przedstawienia była nie tylko przykuwająca wzrok najmłodszych kolorowa scenografia, ale i barwne lalki i marionetki fot. Paweł Lachowicz

     Aktorzy zabrali widzów w niezwykłą podróż, podczas której usłyszeli unowocześnioną baśń Legenda o Smoku Wawelskim. Przedstawienie opowiadało historię turystki, która zwiedzając Kraków łamie sobie obcas. Szuka szewca, który naprawi jej uszkodzony but. Ku jej zdziwieniu w zakładzie szewskim zamiast wymagającego naprawy obuwia znajdują się lalki. Zdolny szewc - lalkarz prezentuje swoje lalki i zaczyna opowiadać turystce historię o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku, który dzięki swojemu sprytowi uratował Kraków. Było to ostatnie wakacyjne spotkanie Po drodze z książką w ramach projektu realizowanego w Bibliotece Publicznej w Jeziorach Wielkich.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 12 VII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry