Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

W Muzeum Ottona i Bolesława na Wzgórzu św. Wojciecha w Strzelnie można oglądać przygotowaną przez kustosza muzeum Damiana Rybaka ciekawą historyczna wystawę edukacyjną pn. Jak Mieszko chrzest przyjmował.

Kustosz muzeum Damian Rybak opowiada zwiedzającym o przygotowanej wystawie fot. Magdalena Lachowicz
Kustosz muzeum Damian Rybak opowiada zwiedzającym o przygotowanej wystawie fot. Magdalena Lachowicz

     16 barwnych, edukacyjnych plansz autorstwa gnieźnianina Jarosława Grygucia stanowi swoisty przewodnik po czasach Mieszka I, ukazując kulturę jego państwa w przełomowym dla jej rozwoju momencie. Wystawa skierowana jest szczególnie dla dzieci, ale z pewnością zainteresuje też dorosłych. Potrwa do końca września, by mogli z niej skorzystać uczniowie w nadchodzącym roku szkolnym np. w ramach lekcji historii. Damian Rybak przypomina, że zwiedzanie muzeum jest bezpłatne dla mieszkańców należących do strzeleńskiej parafii.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 12 VII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry