Pierwszy etap pielgrzymowania strzeleńskiej promienistej grupy zakończył się w Wilczynie na terenie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, naprzeciwko parafii pw. Św. Urszuli.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez pielgrzymów fot. Paweł Lachowicz
Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez pielgrzymów fot. Paweł Lachowicz

     Pielgrzymkowy koncert stał się już tradycją strzeleńskiej grupy pielgrzymkowej i co roku gromadzi szeroką rzeszę sympatyków. Koncert odbył się w remizie, gdzie na pielgrzymów czekali proboszcz strzeleńskiej parafii ks. Otton Szymków, licznie zgromadzeni mieszkańcy Strzelna i okolic oraz gospodarze, czyli mieszkańcy Wilczyna i Wilczogóry.
     Punktualnie o 20.00 rozpoczął się koncert w wykonaniu zespołu Ino taki kwartet z Inowrocławia. Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej części - religijnej muzycy zaśpiewali kilka pieśni maryjnych i pieśni uwielbienia, w drugiej części – biesiadnej, muzycy zagrali m.in. kujawiaczka i  krakowiaka. Nie zabrakło piosenek znanych zarówno starszym, jak i młodszym pielgrzymom. 
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 1 VIII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry