Mieszkańcy gminy Jeziora Wielkie przyłączyli się do zainicjowanej w 2012 roku przez ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolskiej akcji publicznej Narodowe Czytanie.

Weselne utwory obrzędowe śpiewali członkowie Zespołu Folklorystycznego „Jezioranie” fot. Paweł Lachowicz
Weselne utwory obrzędowe śpiewali członkowie Zespołu Folklorystycznego „Jezioranie” fot. Paweł Lachowicz

      2 września w małej sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich mieszkańcy czytali fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego  pt. Wesele. Była to piąta akcja Narodowego Czytania zorganizowanego przez jeziorańską bibliotekę i dom kultury. W związku z tym, że przeczytanie całego dramatu trwałoby kilkadziesiąt godzin, kierownik biblioteki wybrała jego fragmenty. Następnie ciekawe losy wesela krakowskiego artysty Lucjana Rydla z bronowicką chłopką Jadwigą Mikołajczykówną śledzili kolejno przybyli mieszkańcy. Pomiędzy czytanymi kolejnymi aktami weselne utwory obrzędowe śpiewali członkowie Zespołu Folklorystycznego Jezioranie. Sobotnie Narodowe Czytanie zakończyło się  przy kawie i słodkościach.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 4 IX 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry