Artykuł tygodnia
  • Uwaga na oszustów
    Uwaga na oszustów

    Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

Wszystkie osoby przybyłe na Narodowe Czytanie z własnymi egzemplarzami „Wesela”, mogły opieczętować je pamiątkową pieczęcią przekazaną przez kancelarię prezydenta RP.

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia strojów z okresu Wesela fot. Joanna Świetnicka
Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia strojów z okresu Wesela fot. Joanna Świetnicka

     W sobotę 2 września w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, przez dwie godziny m.in. uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie czytali fragmenty Wesela autorstwa jednego z najwybitniejszych i najoryginalniejszych artystów epoki polskiego modernizmu Stanisława Wyspiańskiego. Stało się tak za sprawą szóstej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Pieczę nad wydarzeniem sprawowała Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 4 IX 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry