W sobotę 16 września o 10.00 rozpoczął się XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Tym razem naukowcy, wystawcy i rekonstruktorzy przybliżają wiedzę o życiu wojowników w minionych epokach.

Dyrektor Wiesław Zajączkowski podczas uroczystości otwarcia XXIII Festynu Archeologicznego w Biskupinie  fot. Remigiusz Konieczka
Dyrektor Wiesław Zajączkowski podczas uroczystości otwarcia XXIII Festynu Archeologicznego w Biskupinie  fot. Remigiusz Konieczka

     Bohaterami festynu, będą wojownicy i ich boscy opiekunowie. Podziwiać będzie można dawne uzbrojenie, sposoby walki, sferę duchową dawnych wojowników, a także zwyczaje związane z bitwami. Codziennie widzowie będą mieli okazję obejrzeć inscenizowane bitwy, które będą przeplatane z mitycznymi opowieściami i obrzędami. Podczas bitew pojawią się zarówno wojownicy, jak i bóstwa, które na co dzień obecne były w ich życiu.

     Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. O tym, co jest planowane można przekonać się zaglądając do programu festynu, a najlepiej odwiedzając Muzeum. Festyn potrwa do 24 września.

(ar), 16 IX 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry