Uroczystości patriotyczne związane ze Świętem Niepodległości w Strzelnie rozpoczęły się 10 listopada w hali sportowo-rehabilitacyjnej.

Jednym z punktów akademii był polonez w wykonaniu gimnazjalistów fot. Magdalena Lachowicz
Jednym z punktów akademii był polonez w wykonaniu gimnazjalistów fot. Magdalena Lachowicz

     Okolicznościową akademię pt. Święto Odzyskania Niepodległości przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego oraz strzeleński dom kultury. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny o tematyce niepodległościowej. Patriotyczne wiersze przeplatane były wojskowymi piosenkami i patriotycznymi pieśniami. Kompozycja słowno-muzyczna przypominała zebranym lata niewoli, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Na zakończenie zespół wokalny strzeleńskiego klubu seniora Kujawianka zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni i piosenek.
     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 13 XI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry