Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Goryszewie rozpoczęły się modlitwą na cmentarzu parafialnym w Kwieciszewie, gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Spotkanie miało uroczystą oprawę fot. Joanna Świetnicka
Spotkanie miało uroczystą oprawę fot. Joanna Świetnicka

     Następnie w miejscowym kościele pw. św. Marii Magdaleny odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Eucharystię, której przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Słowy poprzedził okolicznościowy występ uczniów kwieciszewskiej podstawówki. Uroczystość uświetniła m.in. obecność pocztów sztandarowych. Po eucharystii na wszystkich czekała wojskowa grochówka z kotła.

     Dalsze świętowanie miało już miejsce w świetlicy wiejskiej w Goryszewie, gdzie po południu odbyła się akademia patriotyczna. Na uczestników wydarzenia czekało m.in. wspólne śpiewanie popularnych historycznych pieśni i piosenek oraz występy dzieci. Wszystko przy kawie i słodkościach. Uroczystość prowadziła pani sołtys Zdzisława Budzyńska.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 14 XI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry