17 grudnia Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie zorganizowała Świąteczny festyn dobroczynny

Na ręce prezesa OSP w Wójcinie spłynęły liczne życzenia i gratulacje fot. Paweł Lachowicz
Do udziału w loterii fantowej nie brakowało chętnych fot. Magdalena Lachowicz

     Celem festynu było pozyskanie środków finansowych dla rodziny Martyny, Julki i Emilki Śliwczyńskich. W akcję na rzecz rodziny włączyła się cała społeczność uczniowska szkoły, jak również społeczność lokalna i lokalne firmy.
     W niedzielne popołudnie hala sportowa wypełniła się po brzegi mieszkańcami, którzy potrafili otworzyć swoje serca na potrzeby innych. Festyn rozpoczął się przedstawieniem jasełkowym. Później w bloku artystycznym odbyły się koncerty kolęd, pastorałek i utworów świątecznych w wykonaniu młodych artystów, zespołów i orkiestry. W międzyczasie trwała loteria fantowa, gdzie każdy zakupiony los wygrywał. Był też kiermasz kwiatów doniczkowych, ozdób i dekoracji świątecznych. Nie obyło się obecności gwiazdora, z którym chętni mogli za drobne datki stanąć do pamiątkowej fotografii. Każdy mógł też skosztować świątecznych potraw przygotowanych przez Gminną Radę Kobiet w Strzelnie. Ponadto nauczyciele i uczniowie serwowali domowe placki oraz świąteczne pierniki. Organizatorem festynu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie, Urząd Miejski, OSP, parafia pw. św. Trójcy, MGOKiR, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Strzelnie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 19 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry