Od kilkunastu lat Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie 23 grudnia organizuje ucztę wigilijną dla swoich podopiecznych. Nie inaczej było w tym roku

     W sobotę 23 grudnia w Restauracji Parkowa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie zorganizował ucztę wigilijną dla 145 swoich podopiecznych oraz dzieci ze świetlic środowiskowych. Jak co roku wszyscy otrzymali też paczki z prezentami, które przyniósł gwiazdor.

     Najpierw goście przyjęli życzenia świąteczne, ale też już noworoczne od Marii Bursztyńskiej, dyrektor MOPS, burmistrza Roberta Luchowskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie, Grzegorza Koziełka. Ks. Tadeusz Nowak, proboszcz parafii św. Floriana odczytał stosowny fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach pańskich. Następnie wszyscy odśpiewali kolędę i nadszedł moment składania sobie wzajemnie osobistych życzeń i dzielenia się opłatkiem. Później uczestnicy tej największej w Żninie wigilii przystąpili do uczty, na którą złożyły się tradycyjne potrawy.

     W tym czasie pracownicy MOPS oraz gwiazdor odwiedzali też innych podopiecznych, którzy nie mogli ze względów zdrowotnych dotrzeć na spotkanie w restauracji Parkowej.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 27 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry