29 grudnia w  bazylice pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach (gm. Strzelno) odbyło się wspólne kolędowanie, które poprowadził zespół Moon River z Bydgoszczy.

Bydgoscy artyści podczas koncertu w markowickiej bazylice fot. Magdalena Lachowicz
Bydgoscy artyści podczas koncertu w markowickiej bazylice fot. Magdalena Lachowicz

     Zebrani licznie parafianie i sympatycy parafii usłyszeli kolędy, pastorałki i najlepsze świąteczne piosenki oraz zagraniczne utwory świąteczne w jazzowej odsłonie. W każdym utworze przeplatane były żywiołowe improwizacje, które nadawały kolędom nowatorskiej interpretacji, a ponadto inspirowały muzyków do dialogu z publicznością. Po koncercie na terenie sanktuarium odbyło się spotkanie świąteczno-opłatkowe dla wszystkich parafian, a zwłaszcza dla osób zaangażowanych w działalność markowickiej parafii i uczestniczących w różnych grupach duszpasterskich.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 30 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry