Wystawa malarstwa Teresy Kiernozek (1979 - 2017) w pierwszą rocznicę śmierci artystki została otwarta w żnińskim magistracie 2 lutego.

Wernisaż zgromadził liczne grono przyjaciół i rodzinę zmarłej artystki fot. Karol Gapiński
Wernisaż zgromadził liczne grono przyjaciół i rodzinę zmarłej artystki fot. Karol Gapiński

     Teresa Kiernozek, uczestniczka sekcji plastycznej Żnińskiego Domu Kultury, utalentowana malarka zmarła po ciężkiej chorobie w styczniu ub.r. Niedługo po jej odejściu przyjaciele artystki i jej rodzina podjęli wysiłek zebrania wielu dzieł, które wyszły spod pędzla Teresy Kiernozek.
     W ten sposób, niemal równo w pierwszą rocznicę śmierci artystki doszło do zorganizowania wystawy jej malarstwa w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Wernisaż odbył się 2 lutego. Ściany galerii wypełniły dzieła nieżyjącej artystki. Podziwiać je i wspominać Teresę Kiernozek przybyli bardzo licznie członkowie jej rodziny i przyjaciele.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 5 II 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry