8 lutego przypada w tym roku tłusty czwartek. To zakorzenione na trwałe w polskiej tradycji święto postanowiła uczcić także Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Żninie. Swoje postanowienie panie przekuły w czyn i w przedpołudnie tego słodkiego i tłustego święta spotkały się w Żnińskim Domu Kultury.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Żninie w ciągu roku organizuje wiele przedsięwzięć o charakterze integracyjnym, choć nie tylko. Najczęściej - i słusznie, jak podkreśla przewodnicząca tej rady Wiesława Heinich - działania kół gospodyń są kojarzone z imprezami na Dzień Kobiet, czy przygotowywanie stołów na różne okazje. Ostatnio jednak padł też pomysł, aby po raz pierwszy w Żninie zorganizować tradycyjny tłusty czwartek. Gminnej Radzie KGW pomógł też organizacyjnie Wojewódzki Związek Kółek i Organizacji Rolniczych i Żniński Dom Kultury, który użyczył na tłusty czwartek swojej sali widowiskowej, zapewnił nagłośnienie i zaproponował oprawę muzyczną w postaci występów młodych wokalistek związanych z tą instytucją kultury.
     W przygotowanie pączków i chruścików zaangażowały się KGW z takich miejscowości, jak Białożewin, Cerekwica, Murczynek, Murczyn, Jadowniki, Januszkowo i Wójcin. Na spotkanie w ŻDK swoje wypieki przyniosły też osoby indywidualne. Imprezę wspomogli liczni sponsorzy.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 8 II 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry