Na koncert tłumnie zjechali fani z terenu całych Pałuk, a nawet z bardziej odległych miejscowości, jak stolica Wielkopolski. Na żnińskim rynku zagrał "Kult".

Publiczność w różnym wieku świetnie się bawiła fot. Marta Złotnicka
Publiczność w różnym wieku świetnie się bawiła fot. Marta Złotnicka

     Przesadą nie będzie chyba stwierdzenie, że Kult jest najbardziej kultowym polskim zespołem, od ponad trzydziestu lat cieszącym się ogromną, niesłabnącą popularnością, zdobywającym wciąż nowe pokolenia; uwielbianym przez fanów, dla których każdy koncert jest prawdziwym świętem. Występ kultowej kapeli w Żninie był od dawna wyczekiwany. Przyszli fani w różnym wieku, była cała masa młodzieży, czterdziestolatkowie zabrali ze sobą dzieci; i nawet ci najmłodsi znali i śpiewali z Kazikiem Staszewskim największe przeboje zespołu.

     Muzycy nie zawiedli oczekiwań, koncert trwał ponad dwie godziny; atmosfera pod sceną była gorąca. Fani usłyszeli kultowe, nieśmiertelne kawałki, takie jak Krew Boga, Arachia, Polska, Wódka czy Celina; na bis zespół zagrał aż pięć utworów.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 2 V 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry