Smykoland - kiermasz dziecięcy

Paradą w stylu nowoorleańskim rozpoczęła się majówka jazzowa, zorganizowana 5 maja w Lubostroniu. Amatorów dźwięków muzyki jazzowej nie brakowało.

Muzycy wyruszyli spod pałacu fot. Magdalena Kruszka
Muzycy wyruszyli spod pałacu fot. Magdalena Kruszka

     Majówka jazzowa została zorganizowana w Lubostroniu po raz siódmy. W tym roku wystąpiły zespoły Old Timers, Dixie Company oraz Happy Jazz Band. Tradycyjnie Jakub Marszałek poprowadził spotkanie dla najmłodszych, którzy mogli dowiedzieć się czegoś o tym stylu muzycznym oraz o muzykach tworzących jazz. Dla dorosłych specjalną atrakcją w tym roku była nauka tańca swingowego.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat medialny nad majówką jazzową sprawował Tygodnik Lokalny Pałuki.
     Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk w czwartek, 10 maja. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 7 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry