Dzieci - a najmłodsze z nich to zaledwie trzylatki - imponowały nie tylko umiejętnością znalezienia się na scenie i opanowaniem tremy oraz umiejętnościami tanecznymi. Równie efektowne były stroje, w których zaprezentowały wytrenowane wcześniej układy taneczne.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje układy taneczne fot. Karol Gapiński
Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje układy taneczne fot. Karol Gapiński

      Już po raz trzeci Przedszkole Miejskie nr 1 w Żninie zorganizowało Gminny Przegląd Tańca. Tym razem swoje umiejętności w rytmicznym poruszaniu się i sceniczną charyzmę pokazały dzieci z trzech żnińskich placówek przedszkolnych. W tym przeglądzie nie było werdyktów jury. Wszyscy byli zwycięzcami. Poszczególne grupy prezentujące układy taneczne otrzymały nagrody rzeczowe w postaci zabawek i dyplomy. Organizatorzy nie zapomnieli również o wychowawczyniach tych grup, które opracowały układy i nauczyły ich swoich podopiecznych.
     Wystąpiło 14 grup: dzieci 3-letnie z grupy II Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Kamila Reisner-Rybak i Natalia Witucka-Mazur, dzieci 4-letnie Jeżyki z Przedszkola Miejskiego nr 2, wych. Aleksandra Gic; dzieci 3-letnie z grupy I w Przedszkolu Miejskim nr 1, wych. Beata Sobczak; dzieci 4-letnie Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 2, wych. Jolanta Klimowicz; dzieci 3 i 4-letnie z grupy III Przedszkola Miejskiego nr 2, wych. Sylwia Czechorowska; dzieci 5-letnie Misie z Przedszkola Miejskiego nr 2, wych. Renata Goździk; dzieci 4-letnie z grupy IV Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Weronika Kubiak; dzieci 5-letnie Krasnoludki z Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Iwona Kurek; dzieci 5-letnie z grupy IX z Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Beata Krysińska; dzieci 4 i 5-letnie z Niepublicznego Przedszkola U Boba, wych. Emilia Król, Monika Goerke, Nina Świtała; dzieci 4-letnie z grupy V Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Monika Dziabacińska i Aurelia Janik-Walczak; dzieci 4-letnie z grupy VI Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Magdalena Mikulska i Ewa Kalka;  dzieci 5-letnie z grupy VII Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Janina Zarecka i Olga Kaczmarek i na koniec dzieci 5-letnie z grupy VIII Przedszkola Miejskiego nr 1, wych. Małgorzata Tomczak i Paulina Knitter.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 17 V 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry